ORLEN Warsaw Marathon 2014: Integracyjny marszobieg

 

ORLEN Warsaw Marathon 2014: Integracyjny marszobieg


Opublikowane w śr., 05/02/2014 - 09:20

Wzorem pierwszej edycji także i w 2014 r. uczestnicy Orlen Warsaw Marathon oraz wszyscy chętni biegacze mogą wziąć udział w charytatywnym „Biegu na TAK! Biegam Bo Lubię”. Honorowymi uczestnikami konkurencji, którą zaplanowano na dzień przed główną częścią stołecznej imprezy, będą osoby niepełnosprawne.

Trasa charytatywnego marszobiegu będzie mieć długość 4,6 km i poprowadzi uczestników od Placu Zamkowego na błonia Stadionu Narodowego, czyli tam, gdzie następnego dnia będzie finiszował Orlen Warsaw Marathon oraz towarzyszący mu bieg na 10 km. Ramię w ramię pobiegną i pomaszerują tu osoby zdrowe i niepełnosprawne, nie będzie prowadzona klasyfikacja i pomiar czasu.

– Dla podopiecznych naszej Fundacji będzie to wspaniała okazja, aby zintegrować się z ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Dzieci z dużym zaangażowaniem i energią zabrały się już za przygotowania do startu, aby 12 kwietnia pokazać prawdziwego sportowego ducha rywalizacji – powiedziała posłanka Joanna Fabisiak, prezes Fundacji „Świat na TAK!“, współorganizatora konkurencji.

Jedyny limit charytatywnej konkurencji będzie dotyczył tylko liczby jej uczestników. Będą mogli wystartować wszyscy chętni, w liczbie nie większej jednak niż 10 000 osób. Obecnością na starcie każdy z uczestników dołoży swoją cegiełkę do pomocy niepełnosprawnym. – Wystarczy wziąć udział w wydarzeniu, a my zamienimy to na pomoc dla podopiecznych Fundacji ORLEN Dar Serca – zachęca Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

Sama konkurencja ma charakter bezpłatny, a w pakietach startowych znajdzie się m.in. koszulka z okolicznościowym nadrukiem. Aby wziąć w niej udział wystarczy się tylko zarejestrować na stronie www.orlenmarathon.pl – wymóg dotyczy także uczestników wszystkich konkurencji Orlen Warsaw Marathon.

Charytatywny marszobieg ponownie odbędzie się pod patronatem Trójki, która od czterech lat nadaje cykl audycji poświęconych wyłącznie bieganiu – „Biegam, bo lubię” (czwartki, godz. 17.20).

Polecamy i zapraszamy w imieniu organizatorów.

GR / mat. pras.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce