ORLEN Warsaw Marathon. Gwiazdy na starcie: Małysz, Karolak, Kowalczyk

 

ORLEN Warsaw Marathon. Gwiazdy na starcie: Małysz, Karolak, Kowalczyk


Opublikowane w wt., 08/04/2014 - 16:00

Znane osobistości świata sportu i showbiznesu połączą siły w imię szczytnego celu, integracji oraz rywalizacji i już w najbliższy weekend staną starcie wszystkich trzech konkurencji ORLEN Warsaw Marathon.

W Charytatywnym Marszobiegu 4,6 km pobiegnie m.in. mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk, ambasadorka Mercedes-Benz oraz Marcin Lewandowski z Grupy Sportowej ORLEN, na co dzień rywalizujący na dystansie 800 m. Z kolei Marek Dąbrowski, zawodnik ORLEN Team, zapowiedział swój udział zarówno w Charytatywnym Marszobiegu, jak i na  dystansie 10 km. Podwójny start potwierdził też Kuba Giermaziak z VERVA Racing Team.

Przypominamy, że marszobieg odbędzie się 12 kwietnia, a udział w nim jest bezpłatny. Za każdego zawodnika, który zarejestruje się i przemierzy trasę z Placu Zamkowego pod Stadion Narodowy, organizator przekaże 10 zł na stypendia sportowe dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka.

Z dystansem 10 km zmierzą się natomiast Adam Małysz i Rafał Marton - 13. załoga tegorocznego Rajdu Dakar. Z mistrzami motosportu rywalizować będzie Adam Kszczot, srebrny medalista Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce oraz aktor, Tomasz Karolak. Do pokonania 42,195 km przygotowuje się raper Jacek „Mezo” Mejer, piosenkarka Katarzyna Kowalska oraz Marcin Dorociński, ambasador Mercedes-Benz, dla którego będzie to debiut na dystansie maratońskim.

Chcesz do nich dołączyć? Wciąż możesz się zarejestrować do biegu, bo organizator zdecydował się na podniesienie limitu o dodatkowe 2500 osób. W niedzielę ulicami Warszawy pobiegnie aż 12 500 osób. Specjalną nagrodę na tym dystansie, jaką jest puchar dla najlepszego zawodnika, ufundował Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski.

Główna konkurencja ORLEN Warsaw Marathon zgromadzi z kolei najlepszych specjalistów na tym dystansie z Polski i świata. Maraton zostanie rozegrany w randze Mistrzostw Polski, a udział w nim potwierdzili Iwona Lewandowska, Katarzyna Kowalska, Henryk Szost, Arkadiusz Gardzielewski, Artur Kozłowski, Mariusz Giżyński czy Błażej Brzeziński.

Elita ORLEN Warsaw Marathon 2014 

Strona imprezy:

http://www.orlenmarathon.pl/

mat. pras. / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce