ORLEN Warsaw Marathon wyróżniony przez IAAF

 

ORLEN Warsaw Marathon wyróżniony przez IAAF


Opublikowane w czw., 06/11/2014 - 15:01

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) doceniło wysoki poziom sportowy i organizacyjny ORLEN Warsaw Marathon przyznając biegowi na dystansie 42,195 km wyróżnienie IAAF Silver Label. Tym samym maraton ORLEN-u dołączył do najważniejszych biegów na świecie.

Światowa federacja uznała ORLEN Warsaw Marathon za jeden z najlepszych biegów w swojej klasie na świecie – maraton uzyskał status IAAF Silver Label, drugie najwyższe odznaczenie w trzystopniowej skali. Dzięki wyróżnieniu dołączył do globalnej elity zawodów biegowych i znalazł się w grupie imprez, do których należą m.in. takie maratony jak: Rock’n’Roll Madrid Marathon, Ottawa Marathon, Venice Marathon, czy Blackmores Sydney Marathon.

Oznaczenie przyznawane jest biegom, które spełniają wymogi IAAF. Federacja doceniła ORLEN Warsaw Marathon – jak informują organizatorzy imprezy – za bardzo wysoki poziom organizacyjny oraz świetne wyniki sportowe. Niezwykle rzadko zdarza się, aby zaledwie po dwóch edycjach, bieg otrzymywał tak wysokie wyróżnienie.

ORLEN Warsaw Marathon został nie tylko doceniony przez IAAF. Wydarzenie dołączyło też do Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych (AIMS). Jego następna edycja, podczas której zostaną rozegrane 85. Mistrzostwa Polski w Maratonie, została wpisana do oficjalnego kalendarza organizacji. 

mat. pras. / red.

Szczegóły trzeciej edycji ORLEN Warsaw Marathon znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce