Osobowicka Ósemka: Nie pobiegłeś w niedzielę? Masz czerwoną kartkę

 

Osobowicka Ósemka: Nie pobiegłeś w niedzielę? Masz czerwoną kartkę


Opublikowane w śr., 09/10/2013 - 13:05

W niedzielę 6 października we Wrocławiu odbyła się już siódma edycja Osobowickiej Ósemki. Impreza ma swoich wiernych sympatyków, zwłaszcza wśród początkujących biegaczy, którzy chętnie mierzą się z ośmiokilometrową trasą.

Co ciekawe, pierwotnie miał to być to bieg na 6 km, jednak organizator nie mógł wyznaczyć takiej trasy. Zostały więc dwie pętle po cztery kilometry, rozgrywane - zgodnie z nazwą zawodów - w Lesie Osobowickim.   

– W pierwszej edycji wystartowały 64 osoby. Wybrałem Las Osobowicki, gdyż byłem radnym z Osobowice-Redziny i chciałem wypromować miejsce, które do tej pory nie kojarzyło się z bieganiem i rekreacją. Teraz natomiast odbywają się tu różne biegi. Czyli ten mój pomysł się przyjął – mówi Andrzej Cymanek, pomysłodawca i organizator biegu.

Organizator nie rzuca słów na wiatr, bo frekwencja imprezy stale rośnie. Tym razem wystartowało ponad 170 zawodników (w zeszłym roku 130), choć zgłoszonych było 210. Tu kolejna ciekawostka - w regulaminie imprezy jest zapis mówiący, że jeśli ktoś pobierze pakiet i nie pojawi się na starcie biegu (nie zgłaszając wcześniej swojej rezygnacji) otrzymuje od organizatora czerwoną kartkę. I już nigdy nie będzie mógł wystartować w Osobowickiej Ósemce.

– Musimy się nauczyć szanować. Udział w tym biegu jest bezpłatny i zapewne wiele osób chciałoby wystartować. Wiem, że zapis jest kontrowersyjny, ale nie może tak być, że ludzie się zapisują i bez powodu nie przychodzą – wyjaśnia Andrzej Cymanek.

Wśród mężczyzn zwycięzcą biegu okazał się Grzegorz Gronostaj, który o prawie minutę wyprzedził Beniamina Buszewicza. Wśród Pań najlepsza okazała się Żaneta Bogdał, która na mecie była o dwadzieścia dwie sekundy szybciej niż druga Anna Kurpiewska. Tradycyjnie pucharem został też nagrodzony ostatni zawodnik biegu.    

Organizatorzy za sukces uważają to, że udało się im się „rozruszać” mieszkańców Osobowic. W pierwszej edycji wystartowało ich tylko trzech, tym razem biegło już ponad 20 osób z tego osiedla. – Na początku mieszkańcy na nas biegaczy patrzyli jak na wariatów. Teraz część z nich sama z nami biega. Więc tych „wariatów” jest coraz więcej – cieszy się Andrzej Cymanek.

Za rok mały jubileusz, czyli 8. Osobowicka Ósemka. Niestety 8 października 2014 r. wypada w środę (wrocławska impreza odbywa się tradycyjnie w weekendy), ale byłaby to piękna data dla tych zawodów. Organizatorzy już starają się pozyskać sponsorów, żeby zawody były jeszcze lepsze niż w tym roku.

Wyniki:

Kobiety

1.BOGDAŁ Żaneta - 36:20
2.KURPIEWSKA Anna - 36:44
3.JACHOWICZ Malwina - 36:58

Mężczyźni

1.GRONOSTAJ Grzegorz - 26:54
2.BUSZEWSKI Damian - 27:47
3.FEDOROWICZ Jacek - 28:34

RZ

Fot. Sławomir Wiśniewski

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce