Ostatni weekend GP zBiegiemNatury w edycji 2013/2014

 

Ostatni weekend GP zBiegiemNatury w edycji 2013/2014


Opublikowane w czw., 27/03/2014 - 15:22

Najbliższy weekend (29-30.03) będzie ostatnim w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury w edycji 2013/2014. W sobotę widzimy się nad Jeziorem Długim w Olsztynie. W niedzielę zapraszamy do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni i nad Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie.

Znamy już zwycięzcę klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn w Olsztynie. Jest nim Wojciech Kopeć. Rywalizacja pań będzie toczyć się do końca.Jedyną zawodniczką z czołówki, która ukończyła 4 biegi i na dziś została sklasyfikowana jest Monika Jackiewicz. Szanse na wygraną mają także Martyna Konarzewska oraz Marta Barcewicz. Obie panie startowały dotąd 3 razy.

Elżbieta Tuwalska, Małgorzata Tuwalska i Martyna Warda – te panie powalczą o zwycięstwo w trójmiejskiej edycji cyklu. Wśród mężczyzn prowadzi Łukasz Gurfinkiel, ale szanse na pokrzyżowanie mu szyków mają nadal Oskar Przysiężny i Daniel Formela.

Z kolei w Szczecinie już dziś wiemy, że zwyciężczynią zostanie Paulina Grzegórzek. Sytuacja w klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn rozstrzygnie się dopiero w niedzielę.Największe szanse na wygraną mają Mateusz Rodewald i Piotr Grzegórzek. Do rywalizacji może włączyć się także Krzysztof Pokrzywiński.

Elektroniczne zapisy do sobotniego biegu trwały do końca dnia w środę (26.03). Do niedzielnych zawodówmożna zapisać się jeszcze do końca dnia w czwartek (27.03). Po tym terminie dopisanie się do listy zawodników będzie możliwe jedynie w dniu biegu w biurze zawodów. Tradycyjnie zapraszamy także młodszych biegaczy do uczestnictwa w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Biuro zawodów w każdym z miast będzie otwarte w godz. 8:30-10:30. Biegi dzieci i młodzieży zawsze trwają od 9:30. Start biegu głównego odbędzie się o 11:00.

Cykl Grand Prix zBiegiemNatury składa się z 6 biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym i wziąć udział w rozdaniu nagród (w klasyfikacji generalnej i kategoriach wiekowych) oraz dostać pamiątkowy medal, trzeba wystartować w co najmniej 4 biegach. Ostatni – 6 bieg nie jest jednak zamknięciem cyklu, bowiem oficjalne podsumowanie edycji odbędzie się podczas oddzielnych ceremonii zakończenia (w każdym mieście), o których organizatorzy poinformują podczas niedzielnych biegów.

Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Trasy biegów w Trójmieście ora Szczecinie przebiegają przez tereny Lasów Państwowych.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy na zawody znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

materiały organizatora

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce