Ostatnia szansa by skompletować (pół)maraton w Ostrowcu Świętokrzyskim

Opublikowane w śr., 02/07/2014 - 14:16

W niedzielę w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się trzeci etap Mosir Gutwin Run 2014. Jest to ostatnia szansa, żeby ukończyć półmaraton lub maraton na raty do końca cyklu zostały bowiem cztery biegi.

Mosir Gutwin Run po raz pierwszy zorganizowany został w ubiegłym roku.

Jako Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, promujemy różne formy aktywności. W ubiegłym roku postanowiłem zwiększyć ofertę dla biegaczy. Prowadzimy kilka akcji, które realizowane są w ciągu całego roku. Są to np. Biegowa Majówka czy Polska Biega. Mieliśmy również pomysł imprezy cyklicznej podczas której każdy z uczestników mógłby wielokrotnie się sprawdzać – wspomina Grzegorz Bażant, kierownik działu Marketingu i Organizacji Imprez MOSiR.

Pierwsza edycja składała się z pięciu rund i rozgrywana była na odcinku 5 km. W tym roku biegacze mają do wyboru dystanse o długości 5 i 10 km. Dodatkowo cykl wydłużono o jeden bieg. Wprowadzono także biegi dla dzieci na dystansie do 1000m.

Mosir Gutwin Run to kameralne biegi, które gromadzą ok. 70 uczestników. Wymagają od uczestników dyscypliny i regularnego pojawiania się starcie. Wszystko rozgrywa się w pięknych okolicznościach natury. – Sama trasa biegu jest płaska, jednak nie do uniknięcia są podbiegi. Nawierzchnia jest urozmaicona. Część trasy prowadzi wokół zbiorników wodnych jest tam więc trochę szutru, kostki brukowej oraz piasku. Jest to więc bardziej wymagające niż bieganie po asfalcie a także o wiele przyjemniejsze – opisuje Grzegorz Bażant.

Zapisy drogą elektroniczną prowadzone są do piątku do godziny 12:00. Rejestrować się będzie można także w biurze zawodów, zlokalizowanym na terenie ośrodka Gutwin (w godz. 8:30 – 9:30). Start biegu na 5 km nastąpi o godzinie 10:00. Uczestnicy dychy ruszą godzinę później. Po biegach głównych przyjdzie czas na biegi dzieci.

Podczas ostatniej rundy cyklu, która rozegrana została 24 maja na dystansie 5274m, zwyciężył Sylwester Lepiarz z czasem 17:07. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Łukasiewicz z rezultatem 22:39. Na odcinku 10548 metrów również wygrał Sylwester Lepiarz z czasem 36:18. Wśród pań najlepsza była Kinga Brzoszkiewicz 50:36.