Ostatnie godziny zapisów na Nocnego Marka w Brzozie

 

Ostatnie godziny zapisów na Nocnego Marka w Brzozie


Opublikowane w wt., 05/11/2013 - 12:37

Nocny Marek - nocny rajd na orientację

Rejestracja do premierowej imprezy potrwa do środy do godz. 20:00. Po tym terminie możliwe będą już tylko pojedyncze zgłoszenia e-mailowe. Zawody odbędą się w nocy z soboty na niedzielę 9-10 listopada. Zachęcamy do startu w imieniu organizatora – Stowarzyszenia Klub Sportowy rajdkonwalii.pl

Nocny Marek to nocny rajd na orientację w Puszczy Bydgoskiej. Pierwotnie impreza miała się odbyć w 12-13 października, ale z uwagi na bogaty kalendarz imprez biegowych rozgrywanych w tych dniach, organizator podjął decyzję o przesunięciu terminu na listopad.

W programie imprezy są dwie trasy – krótsza 25 km i dłuższa 50 km, zaliczana do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Obie będą podzielone na 3 odcinki. Na krótszej znajdzie się 14 punktów kontrolnych, na dłuższej 25. W ich odnalezieniu pomogą 2 mapy dostarczone przez organizatora – pierwsza w skali 1:50000 i druga, profesjonalna do biegów na orientację. Limity czasów na pokonanie trasy to odpowiednio 12 i 15 godzin.

Bazą imprezy będzie Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Brzozie (Ul. Powstańców Wlkp. 31A). Tu będzie można przenocować. Tu też w sobotę o godz. 18:30 rozpocznie się rywalizacja (start masowy).

W zawodach mogą wystartować osoby, które ukończyły 14 lat (konieczna zgoda rodzica lub opiekuna). Wpisowe to 60 zł. – Dla osób, które nie zgłoszą się do jutra do godz. 20:00 będziemy mieli jeszcze po 5 numerów startowych i map na każdą trasę – wyjaśnia Marek Galla z biura organizacyjnego zawodów.

Do tej pory zgłosiło się 139 osób, w tym medaliści MP w Biegach na Orientację: – Łukasz Nowacki, Dawid Stefański, Damian Rychły, Maria Kosińska, Tomasz Marciniak, Jacek Galla, Agnieszka Bultrowicz. Do tego zdobywca Pucharu Polski w Maratonach na Orientację w 2012 roku Jan Lenczowski i kilka osób z czołówki tegoż pucharu w tym roku. Będzie też niesamowita Sabina Giełzak, jedna z najlepszych biegaczek ultra w Polsce – wylicza organizator. Dodaje, że zmagania najlepszych będzie można śledzić na żywo w systemie Orientrack (www.orientrack.pl).

Polecamy!

Oficjalna strona zawodów:

http://rajdkonwalii.pl/nocnymarek/v

Regulamin:

http://rajdkonwalii.pl/nocnymarek/regulamin/

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce