Ostra Góra Challenge z Kowalski Okna – wyzwanie! Sprawdź się!


Opublikowane w śr., 05/08/2020 - 22:51

Celem uczestników imprezy w Dylągówce jest jak najszybsze, trzykrotne (!) pokonanie wyciągu narciarskiego Ostra Góra. Pot leje się strumieniami, a mięśnie palą żywym ogniem! Start 23 sierpnia. Polecamy!

Na imprezę zaprasza Stowarzyszenie Aktywny Dynów. W szczegóły regulaminowe zawodów wprowadził nas Łukasz Domin, koordynator zawodów.

Na wynik zawodnika złoży się suma czasów z trzech wbiegnięć. Do rezultatu nie wlicza się zbieg/ zejście do strefy startu.

Długość trasy jednej rundy to ok. 300 metrów. Długość wszystkich etapów: 900 m. Analogicznie - do długości i czasu rywalizacji nie jest wliczony zbieg / zejście po każdym etapie do linii startu.

Różnica poziomów startu i mety to 70 metrów, a przeciętne nachylenie stoku to 28%.

Faza zasadnicza imprezy to 3 rundy. Finał, z udziałem dziesięciu najlepszych mężczyzn i kobiet, to jedno decydujące starcie ze stokiem. Zwycięzcą zostanie osoba, która w finale jako pierwsza dotrze na szczyt wyciągu Ostra Góra.

Do każdej rundy zawodnicy ruszą z przydzielonych fal.

Trasa dla kobiet, jak i mężczyzn jest ta sama!

– objaśnia precyzyjnie organizator.

– Będzie to druga edycja rywalizacji na wyciągu narciarskim w Dylągówce. Od tej edycji sponsorem tytularnym imprezy została forma KOWALSKI Okna, co dla nas jest dużą szansą na rozwój imprezy – podkreśla Łukasz Domin.

W ubiegłorocznych, premierowych zawodach wystartowało 70 osób. Teraz przewidujemy frekwencję na poziomie około 100 osób. - Z roku na rok chcemy żeby impreza rosła w „siłę” i przyciągała na start coraz więcej osób.

– Jako organizatorzy chcieliśmy, żeby formuła rywalizacji była jak najbardziej atrakcyjna. W tym roku wprowadziliśmy wielki finał, co naszym zdaniem jeszcze bardziej uatrakcyjni rywalizację – podkreśla Łukasz Domin.

– Bardzo dobrze układa się współpraca z właścicielem wyciągu oraz Gminą Hyżne, na terenie której rozgrywane są zawody. Nawiązaliśmy również współpracę z lokalnym klubem sportowym HALO Hyżne. Naprawdę chcemy w przyszłości robić to fajne i atrakcyjne zawody. I będziemy do tego dążyć! - zapewnia szef Ostra Góra Challenge z Kowalski Okna.

Pierwotnie impreza miała odbyć się w kwietniu. – Pandemia COVID-19 wymusiła na nas zmianę terminu. Jeśli wszystko będzie w porządku trzecia edycja rywalizacji odbędzie się w kwietniu 2021 roku – zapowiada Łukasz Domin. Zaprasza na start – przypomnijmy, 23 sierpnia w Dylągówce.

Fanpage imprezy: TUTAJ

Zapisy: TUTAJ

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce