Oto Mistrzowie Polski 2013 w biegach po schodach

Opublikowane w pon., 25/11/2013 - 09:42

Hotel Altus w KatowicachAż 270 zawodników z Polski, Czech i Słowacji zgromadziły V Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu po Schodach, które rozegrano w niedzielę w Katowicach. Do pokonania było 30 pięter hotelu Altus.

Pod nieobecność gwiazdy polskich i europejskich biegów po schodach Piotra Łobodzińskiego (startował w tym czasie w Singapurze w Swissotel Vertical Marathon zajmując trzecią lokatę) nowym mistrzem kraju został Damian Ziemianin. Pokonanie 110 metrów w pionie zajęło mu 2:46 min.

Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Dominika Wiśniewska-Ulfik. Gwiazda polskich biegów górskich, dziewiąta zawodniczka MŚ w stylu anglosaskim, potrzebowała 3:28 min, by wspiąć się na najwyższe piętro katowickiego hotelu.

Obojgu zawodnikom nie udało się poprawić rekordów oryginalnej trasy, które nadal wynoszą 2:39 wśród mężczyzn i 3:13 wśród kobiet.

W stawce uczestników imprezy zorganizowanej po raz siódmy przez Jastrzębskie Stowarzyszenie Biegów Górskich (po raz piąty w randze mistrzostw kraju) nie zabrakło też amatorów, którzy postanowili przenieść swoje biegowe zainteresowanie na nieco inne tory.

– W biegu ważna jest nie tylko wytrzymałość, ale i taktyka – powiedziała dziennikarzom Radia Katowice Agnieszka Kos z Milówki. Sama rozgłośnia również wystawiła swojego reprezentanta, Marcina Rudzkiego. – Mieszkam na trzecim piętrze. Nie ma windy, więc ćwiczę tylko do trzeciego pietra, ale staram się trenować podbiegi – wyjaśniał.

Pełne wyniki mistrzostw opublikujemy niebawem.