Otworzą ulicę w Wawrze biegiem na 5 km

 

Otworzą ulicę w Wawrze biegiem na 5 km


Opublikowane w śr., 10/09/2014 - 14:24

W najbliższą niedzielę zawrze na warszawskim Wawrze. Na biegaczy czeka pierwsza edycja Wawerskiej Piątki. Organizatorzy ze swojej strony gwarantują szybką i prostą  trasę  idealną do rekordów życiowych. Uczestnicy pomkną droga która w dzielnicy dopiero zostanie oddana do ruchu. 

Będzie to pierwsza edycja „Wawerskiej Piątki.” Dzielnica Wawer idąc za przykładem innych warszawskich dzielnic również pomyślała o zorganizowaniu biegu na swoim terenie. Na kilka dni przed startem chęć udziału zgłosiło ok. 60 osób.

– Wawer jest wspaniałą dzielnicą do biegania. Jest tam dużo zieleni i miejsca do uprawiania wszelkiej aktywności. Można tam trenować w zdrowszych warunkach niż w dzielnicach, gdzie jest dużo spalin i dużo ulic. Dodatkowo w tej części Warszawy jest mało zawodów, mimo że bardzo dużo osób tu biega. Wystarczy pojechać na Wał Miedzeszyński. Codziennie po południu jest tam po kilkadziesiąt osób. Chcemy więc zaprosić te osoby do rywalizacji. Ludzie z innych dzielnic także są mile widziani. – mówi  Jarosław Żórawski, organizator biegu.

– Jak na pierwszy bieg nie chcieliśmy zbyt dużej frekwencji. Liczymy na jakość, żeby każdy ze startujących był zadowolony. Chcemy, żeby ten bieg się sprawdził a w przyszłości będziemy myśleli o większej frekwencji. – dodaje organizator.     

Bieg odbędzie się na ulicy Skalnicowej. Co ciekawe – ulica ta jest świeżo po długim remoncie i jeszcze jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Droga ma być oddana do użytku dopiero  po biegu. – Ulica ta została wybudowana niedawno. Początkowo podaliśmy, że bieg odbędzie się na ulicy Panny Wodnej bo tak się miało nazywać to przedłużenie ulicy. Jednak miesiąc temu została ustalona obecna nazwa drogi. Aktualnie mamy więc świeżo wylany asfalt i żadnych dziur. Nie ma tu żadnego podbiegu. Ulica ma 2 km, więc będą dwie nawrotki. Może być to utrudnienie, jednak liczymy, że nie sprawi to większego kłopotu uczestnikom. Myślę, że zwycięzca na tej trasie powinien spokojnie pobiec w okolicach 15 minut i 30 sekund. – mówi Jarosław Żórawski.

Na liście startowej znalazł poważny kandydat do zwycięstwa, czyli Jakub Nowak, który zaledwie tydzień temu przy okazji Biegu przez Most, gdy wygrywał Emil Dobrowolski, pełnił rolę spikera. Według naszych informacji wiele wskazuje na to, że panowie tym razem zamienią się rolami i wicemistrz Polski w maratonie wcieli się w rolę konferansjera.

Zapisy drogą internetową prowadzone są do 13 września. Istnieje także możliwość rejestracji w dniu zawodów. Biuro imprezy znajdować się będzie przy ul. Trakt Lubelski (okolice hotelu Hilton). Biuro czynne będzie w godzinach od 9.00 do 10.45. Początek biegu 14 września o godzinie 11. Limit czasu wynosi 45 minut.


Opłata startowa:

35zł do 13.09.2014 r.

45 zł w dniu zawodów


Organizator

Regulamin

Zapisy

Trasa


RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce