„Ozłocone” Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking Złotoryja 2014

 

„Ozłocone” Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking Złotoryja 2014


Opublikowane w czw., 21/08/2014 - 15:35

Za 8 dni w stolicy polskiego złota będzie można wystartować na dystansach: 250m (dzieci), 5 km (juniorzy i osoby niepełnosprawne), 10 i 20 km. Udział w imprezie zapowiedział już krajowa czołówka i gości z zagranicy. A także zawodnicy niepełnosprawni, bo w ramach mistrzostw odbędą się także mistrzostwa kraju dla tej grupy sportowców. Tu do pokonania będzie 5 km.

Uzupełniając listę klasyfikacji dodajmy, że podczas zawodów zostaną także rozdane medale w mistrzostwach miasta Złotoryja (10 km). Organizator – Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking - przewidział także dodatkową klasyfikację rodzajową Drużyna-Rodzina, na którą składa się 3 zawodników (dziecko i dwóch opiekunów).

Atrakcja imprezy będzie akcja pn. kijkarze płuczą złoto, którą zorganizuje Polskie Bractwo Kopaczy Złota, a wypłukane złoto zawodnicy... zabiorą do domu.

Zapisy na mistrzostwa, które odbędą się w Złotoryi już po raz piąty, wciąż trwają. Opłata za start to 50 zł (przedpłata przelewem), a w ramach wpisowego zawodnik otrzymuje: ręcznie malowany, ceramiczny medal na mecie z bolesławieckiej Manufaktury, oddychającą koszulkę techniczną z grafiką od Wikoss-Sport....

.... okolicznościowy numer startowy, ciepły posiłek na mecie, zaopatrzone w banany i wodę punkty odżywiania na trasie, opiekę medyczną i sędziowską, możliwość udziału w losowaniu nagród od sponsorów.

Dla Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych Organizator przewidział ręcznie malowane, ceramiczne puchary (wazony) z bolesławieckiej Manufaktury.

Zawody odbędą się pod honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Złotoryja. Sponsorem technicznym jest firma Elephant Pro Sport, dystrybutor marki KV+ i One Way. Sponsorem głównym - Pałac Krotoszyce. Imprezę wspierają: Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Złotoryi, Wojcieszowianka, Cartpoland.

Nasz portal jest patronem medialnym mistrzostw.

Oficjalna strona imprezy, w tym regulamin i formularz zapisów: KLIKNIJ

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce