Paralekkoatletyczne MŚ. Polacy chcą zdobywać medale i bić rekordy


Opublikowane w czw., 07/11/2019 - 12:30

42 zawodników, w tym oczywiście biegacze będzie reprezentowało Polskę w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dubaju. Nadziei na polskie medale jest ponad 20.

W sumie w mistrzostwach weźmie udział 1400 zawodników ze 140 krajów. Pierwszy biegowy start czeka nas już dzisiaj o godz. 19:10. Aleksander Kossakowski z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim wystąpi w kwalifikacjach do finału na 1500 m (WYWIAD). W poprzednich ostatnie mistrzostwach, dwa lata temu w Londynie zdobył brązowy medali. W Dubaju, finał tej konkurencji jest przewidziany na 8 listopada (godz. 17:18).

Wśród biegaczy warto śledzić starty Alicji Jeromin (wicemistrzyni świata z Londynu), Barbary Bieganowskiej (mistrzyni świata), Michała Kotkowskiego (brązowy medal), Michała Derusa (brązowy medal) czy Krzysztofa Ciukszy (dwa srebrne medale w Londynie). Medaliści ostatnich mistrzostw świata w Londynie to kandydaci do medali także w Dubaju, ale nie tylko biegacze są świetnie przygotowani do startu. Dubaj jest dla zawodników z całego świata okazją do spełnienia kryteriów na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Wielu zapowiedziało, że chce to zrobić w wielkim stylu.

– Chciałabym ozdobić to minimum medalem, a medal rekordem - mówiła nam w Bydgoszczy, podczas Paralekkoatletycznego Grand Prix Lucyna Kornobys, obecna rekordzistka świata w oszczepie i dysku. Dominatorem konkurencji technicznych jest również kulomiot Janusz Rokicki.

Według planów samych zawodników i oceny stopnia przygotowania kadry przez trenerów, Polacy mają szansę powtórzyć dorobek medalowy z Londynu, chociaż nie wszyscy medaliści sprzed dwóch lat, będą bronić tytułów w Dubaju.

Przypomnijmy, że zmagania w stolicy Wielkiej Brytanii Polacy zakończyli na dwunastym miejscu w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 28 medali. Cztery z nich były złote, 10 srebrnych, 14 brązowych. W klasyfikacji punktowej zajęliśmy czwarte miejsce.

Program startów Polaków:

Transmisje będą dostępne bezpośrednio na stronie organizatora https://www.paralympic.org/dubai-2019. Podsumowanie wydarzeń będzie można śledzić w programach „Sportowy Wieczór” (TVP Sport) oraz w magazynie „Pełnosprawni” (TVP1 i TVP Sport). Najważniejsze wydarzenia z bieżni, także na naszym portalu. Zapraszamy.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce