Park Śląski tym razem zaprasza na biegi górskie [WIDEO]

 

Park Śląski tym razem zaprasza na biegi górskie [WIDEO]


Opublikowane w pon., 02/06/2014 - 11:25

Choć imprez biegowych w Parku Śląskim nie brakuje, tak Biegu Górskiego jeszcze w tej okolicy nie organizowano. 14 czerwca rusza premierowa edycja Biegu Górskiego w Parku Śląskim. Zawodniczki i zawodnicy zmierzą się z dwoma dystansami 4,5 i 9 kilometrów na urozmaiconej trasie w okolicach Planetarium.

Górskie bieganie w Parku Śląskim? Za tą z pozoru absurdalną ideą stoi próba zachęcenia szerszego grona biegaczy i ludzi aktywnych do porzucenia wygodnych asfaltowych, płaskich dróżek na rzecz urozmaiconych zbiegów i podbiegów. Góra Parkowa oferuje całą paletę atrakcji szybkie zbiegi na utwardzonej powierzchni, ostre i długie podbiegi, wreszcie wąski techniczne ścieżki. To tu kilka razy w tygodniu trenują organizatorzy biegu członkowie zespołu Nonstop Adventure.

Na chętnych czekają dwa dystanse. Krótsza to 4,5 kilometra, czyli jedna pętla, dedykowana jest tym, którzy dopiero zaczynają się ruszać i chcą się sprawdzić. Dłuższa, 9 kilometrów na dwóch pętlach to już wyzwanie dla sprawniejszych, ale liberalny limit czasowy - 1,5h pozwoli ukończyć całość nawet nordic-walkingowcom.

Baza zawodów mieścić się będzie przy ikonie Parku Planetarium od strony pomniku Kopernika. To tu znajdować się będzie start i meta imprezy.

Wpisowe wynosi 25 zł do 9 czerwca i 35 zł po tym terminie.

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.bgps.pl za pomocą formularza elektronicznego.

Zobacz filmik z testu trasy:

AB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce