Parkrun: Tak biega i organizuje się Kraków [ZDJĘCIA]

 

Parkrun: Tak biega i organizuje się Kraków [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 29/03/2014 - 23:08

Za nami kolejna sobota z parkrun. W Krakowie sprzyjała pogoda i na starcie pojawiło się mnóstwo uczestników, w tym młodzież.

Tutejsza trasa prowadzi wokół Błoń. Najszybciej dziś ją pokonali: w kategori mężczyzn - Jakub Piech z sekcji lekkoatletycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (16:41) oraz Ewelina Marcisz (17:14), której do rekordu życiowego trasy zabrakło tylko 1 sekundy.

Innym się powiodło, jeszcze inni zbliżyli się do rekordowych wyników. Tak jak np. Marcin Krygier, który na mecie wyglądał na bardzo zadowolonego z czasu 18:06. Uśmiechem częstował nas także dlatego, że ukończył już 69 parkrunów. Jeszcze 31 i odbierze symboliczną i prestiżową w parkrunowej społeczności koszulkę z numerem "100".

Dla znakomitej większości biegaczy – jak zwykle – liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i biegowa integracja. Uczestnicy, wśród których byli także obcokrajowcy, zachwalali dzisiejszą frekwencję i atmosferę.

Z pewnością popularność parkrunu zarówno wśród amatorów biegania jak i zawodników będzie wzrastała - podkreślali organizatorzy-wolontariusze, którzy niewątpliwie są częścią sukcesu parkrun w Polsce. Wspomnijmy ich z imienia i nazwiska - dzisiaj "dyżur" w Krakowie pełnili Agnieszka Łapczuk-Krygier, Elżbieta Duljan i Przemysław Cierlak.

Organizatorzy krakowskiego parkrunu zapraszają do udziału w kolejnych biegach. Następny już za tydzień.

Przypominamy że za udział w biegach startujący nie ponoszą żadnych kosztów. Aby wystartować, wystarczy dokonać jednorazowego zapisu na stronie www.parkrun.pl. Tam też można znaleźć wszelkie informacje na temat cyklu, który rozgrywany jest już niemal na całym świecie.

Zainteresowanych cyklem odsyłamy też do naszej galerii zdjęć z dzisiejszego, krakowskiego parkrunu.

Wyniki:

1. Jakub Piech 16:41
2. Andrzej Uhl 16:46
3. Szymon Jakubiec 16:51
4. Krzysztof Siemek 17:05
5. Ewelina Marcisz 17:14 (pierwsza kobieta)

AP

Galeria: 

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce