[AKT.] Bereznowska bije REKORD GUINESSA, a Jagieła REKORD POLSKI na bieżni mechanicznej!

 

[AKT.] Bereznowska bije REKORD GUINESSA, a Jagieła REKORD POLSKI na bieżni mechanicznej!


Opublikowane w sob., 15/06/2019 - 19:17

Ona przez pół, on przez całą dobę. Za nami kolejne próby bicia rekordów w rywalizacji na bieżni mechanicznej w klubie Reshape Fitness Zabrze. Obie zakończyły się sukcesami, choć pełnię szczęścia osiągnęła tylko przedstawicielka (teoretycznie) słabszej z płci.

Patrycja Bereznowska, mistrzyni świata i była rekordzistka globu w biegu 24-godzinnym kobiet, ustanowiła nowy rekord świata, a zarazem Rekord Guinnessa w biegu 12-godzinnym. Zawodniczka z Wieliszewa uzyskała wynik 135,12 km (średnie tempo 5:19 min./km = 11,25 km/h), o ponad 4,6 km poprawiając rezultat Irlandki Sinead Kane (130,5 km).

Patrycja precyzyjnie rozłożyła siły, pokonując w każdej godzinie po 11-12 km. Ostatnie metry pokonywała przy głośnym aplauzie publiczności. Po zatrzymaniu zegara utonęła w ramionach serwisantek i kibiców. Z kwiatami popędził maratonczyk Marek Dworski.

Tak prezentują się szczegółowe wyniki Patrycji:

Także Adam Jagieła również może być zadowolony ze swojego występu. Rekordzista kraju w biegu 12-godzinnym na bieżni mechanicznej (139,41 km) mierzył się z rekordem świata Włocha Vito Intiniego (265,20 km), ale sił wystarczyło tylko – a może bardziej „aż” - na rekord Polski Pawła Żuka (214,41 km).

Podczas 24-godzinnej próby w Zabrzu, Adam Jagieła nabiegał w sumie 222,11 km (średnie tempo 6:29 min./km = 9,25 km/h).

Wyniki na poszczególnych etapach próby:

Kolejne podejście Adama do rekordu świata wydaje się kwestią czasu, tak jak pewne są kolejne próby Polaków w tej oryginalnej konkurencji, która powoli staje się naszą specjalnością.

Zabrze - dom stacjonarnych ultrasów?

Gospodarze z Reshape Fitness próby zapewnili naszemu ultraduetowi optymalne warunki do bicia rekordów – cztery bieżnie o wysokim standardzie, klimatyzowaną salę, dodatkowe wiatraki, precyzyjny pomiar czasu. Zmagania z upływającym czasem i dystansem można było śledzić „na żywo” na facebooku klubu, choć można mieć spore zastrzeżenia co ilości informacji – w tym tych najważniejszych, o pokonywanych kilometrach – serwowanych przez administratorów profilu. Do poprawy w kolejnych podejściach do rekordów, które - jak zapowiadają gospodarze klubu - w Zabrzu na pewno się odbędą.

Sama próba po raz kolejny była połączona z akcją charytatywną – za każdy kilometr pokonany przez biegaczy, którzy towarzyszyli Patrycji i Adamowi, właściciel klubu przekaże 1 zł na rzecz Kasi (trwa zliczanie kilometrów - AKTUALIZACJA, klubowicze wybiegali 1073 km). Kobieta, matka dwójki dzieci, jesienią ubiegłego roku została ofiarą wypadku drogowego, w którym doznała rozsianego urazu aksonalnego. Zapadła w śpiączkę (strona zbiórki na rzecz Kasi).

Przypomnijmy, IAAF nie uznaje rekordów świata w biegach na bieżni mechanicznej. Najlepsze wyniki notuje za to Biuro Rekordów Guinnessa – próba w Zabrzu uzyskała oficjalny nadzór Biura Rekordów i wynik Patrycji Bereznowskiej – po weryfikacji – trafi na jedną z kart słynnej publikacji. Gratulujemy!

red.


AKTUALIZACJA (21.6.2019)

Jak ustalił ultramaratończyk Paweł Żuk, wynik Patrycji Bereznowskiej to nowy Rekord Guinnessa, ale nie rekord świata. Szczegóły:

135 km Patrycji Bereznowskiej w Zabrzu to Rekord Guinnessa... ale NIE rekord świata!

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce