Paulina Kicilińska z ULKS Lipinki wygrywa wśród pań w VIII Biegu z dystansem "Dla małych serc"

 

Paulina Kicilińska z ULKS Lipinki wygrywa wśród pań w VIII Biegu z dystansem "Dla małych serc"


Opublikowane w śr., 22/03/2023 - 10:47

W niedzielę 19 marca ulicami Krakowa przebiegli uczestnicy dwóch bardzo prestiżowych biegów w Polsce: XIX Krakowskiego Półmaratonu Marzanny i VIII Biegu z dystansem "Dla małych serc".  Organizatorem obu biegów była Fundacja Vena Sport oraz Krakowski Klub Biegacza Dystans, a celem zawodów była nie tylko promocja biegania jako najprostszej formy aktywności sportowej, ale także zebranie funduszy na potrzeby fundacji wspierającej kardiochirurgię dziecięcą "Schola Cordis". W 19. Krakowskim Półmaratonie Marzanny pobiegło blisko trzy tysiące osób. Wygrał go Mateusz Mrówka z Radlina reprezentujący Radlinioki w biegu z czasem 01:06:35, a wśród pań Beata Popadiak z Krakowa, reprezentująca ASICS FrontRunner Poland z czasem 01:18:16. Rewelacyjnie w Biegu z Dystansem „Dla Małych Serc” pobiegła zawodniczka ULKS Lipiniki Paulina Kicilińska, która zadebiutowała i wygrała w kategorii kobiet. Wśród panów w tym biegu zwyciężył Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik z czasem 00:30:19.

- Biegło się mi bardzo dobrze. Warunki były w tym dniu idealne. Przeczuwałam, że mogę być na podium, ale raczej nie spodziewałam się zwycięstwa. Po raz pierwszy pobiegłam w tym biegu i już od pierwszego kilometra prowadziłam. Nie oddałam zwycięstwa do samej mety. Uzyskałam również dość dużą przewagę. Przede mną teraz przygotowania do startów na stadionie - powiedziała nam Paulina Kicilińska z ULKS Lipinki.

Biegaczka z ULKS Lipinki uzyskała bardzo dobry czas - 35.28. Warto dodać także, że Paulina zwyciężyła nie tak dawno również w Krakowie  wśród pań w 7. Biegu Walentynkowym, który odbył się 12 lutego roku w Parku Jordana.

Wyniki: 
XIX Krakowski Półmaraton Marzanny 
https://live.sts-timing.pl/pm2023/

Bieg z Dystansem „Dla Małych Serc” 
https://live.sts-timing.pl/pm2023/index.php?dystans=2

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Fot: Archiwum zawodniczki

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce