Paulina Kicilińska zwycięża na 1500 metrów na mitingu w Rzeszowie

 

Paulina Kicilińska zwycięża na 1500 metrów na mitingu w Rzeszowie


Opublikowane w wt., 07/02/2023 - 16:36

Paulina Kicilińska z ULKS Lipinki z nowym rekordem życiowym zwycięża na 1500 metrów na mitingu w Rzeszowie

 

W hali sportowej Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie odbył się II Halowy Mityng Podkarpackiego Okręgowego Związku LA. Był to zarazem ostatni sprawdzian juniorów przed Halowymi Mistrzostwami Polski U-18 i U-20. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników. Wystartowało ponad 500 osób. Mityng stał na bardzo wysokim poziomie, padło sporo świetnych wyników. Rewelacyjnie w tych zawodach wypadła biegaczka ULKS Lipinki Paulina Kicilińska, która w biegu na 1500 metrów zwyciężyła, uzyskując wynik 4.38,08. Ten wynik jest jej nowym rekordem życiowym oraz halowym rekordem ULKS Lipinki. W tym roku jest to ósmy wynik na listach seniorek.

- Nie spodziewałam się takiego wyniku, zdobycia pierwszego miejsca i rekordu życiowego. Moje treningi idą zgodnie z planem, więc czułam się bardzo dobrze przygotowana do tego startu. W drugiej połowie biegu wyszłam na czołówkę i utrzymałam się na prowadzeniu do mety. Był to mój drugi start w tym roku, kolejne czekają mnie już na stadionie - powiedziała nam Paulina Kicilińska.

 

Jej przygoda z bieganiem zaczęła się już w czwartej klasie szkoły podstawowej w Lipinkach. Cały czas prowadzi ją trener Tomasz Świerzowski. W ubiegłym roku wywalczyła piąte miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 metrów. Zdecydowanie największym jej sukcesem do tej pory było trzecie miejsce i brązowy medal w Ogólnopolskich Igrzyskach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W finałowym biegu na 3000 metrów osiągnęła czas 10:09:97. W listopadzie startowała w 94. PZLA Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych na dystansie czterech kilometrów. Wywalczyła tam dziesiąte miejsce z czasem 00:14:33.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

 

Foto; Marek Podraza/ archiwum zawodniczki

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce