Perły Małopolski już 4 czerwca zawitają do Wapiennego

 

Perły Małopolski już 4 czerwca zawitają do Wapiennego


Opublikowane w czw., 30/03/2023 - 17:35

Już w styczniu ruszyły zapisy na Perły Małopolski – edycja 2023. Perły Małopolski – to cykl wydarzeń o charakterze sportowym organizowany w województwie małopolskim. Impreza ta ma na celu połączenie rywalizacji sportowej z formą rodzinnego pikniku w najładniejszych miejscach Małopolski. W Urzędzie Gminy w Sękowej odbyło się spotkanie robocze związane z organizacją tej imprezy w Uzdrowisku Wapienne. Wzięli w niej udział organizatorzy Pereł Małopolski, Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa, Michał Diduch, sekretarz gminy Sękowa oraz Iwona Tumidajewicz, dyrektor GOK w Sękowej. 

- W tym roku Perły Małopolski rozpoczną się 16 kwietnia w Skale, a już czwartego czerwca w niedzielę zawitają po raz kolejny do Wapiennego w Beskidzie Niskim - informuje Daria Węgrzynek, organizatorka Pereł Małopolski.

- Uzdrowisko Wapienne jest najmniejszym uzdrowiskiem w Polsce. Cieszymy się, że biegacze pokochali to wyjątkowe miejsce i odwiedzają nas co roku. W dniu biegu Wapienne tętni prawdziwym życiem sportowym i turystycznym, bo przyjeżdżają tutaj biegacze z całej Polski, nie brakuje też zawodników z zagranicy — podkreśla Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.

Współpraca pomiędzy organizatorami, a gminą Sękowa od wielu lat układa się znakomicie.

- Jest tutaj bardzo przyjazna atmosfera, dzięki przychylności wójt Małgorzaty Małuch pomagają nam wszyscy. Podczas tego spotkanie uzgodniliśmy najważniejsze przedsięwzięcia związane z organizacją zawodów. Pobiegniemy tutaj po pięknych trasach Magurskiego Parku Narodowego i Beskidu Niskiego na trzech dystansach: na 25 km, na 15,5 km  oraz na 6,5 km. Cieszę się, że dużą grupę biegaczy co roku stanowią zawodnicy z powiatu gorlickiego i są też oczywiście z gminy Sękowa - mówi Daria Węgrzynek, organizatorka Pereł Małopolski.

Wiemy już, jak będą wyglądały medale w tegorocznej edycji Pereł Małopolski.

- Będzie to Perłowa składanka z czterech unikatowych medali na sezon 2023 i zarazem kwiatowo-zwierzęca odsłona naszego XI sezonu. Pamiętajcie, że pierwszy element można już wybiegać 16 kwietnia w Skale, a medal z pięknym rysiem, który pojawia się w Magurskim Parku Narodowym wybiegacie w Wapiennem - mówi na koniec Daria Węgrzynek.

Zapisy oraz regulaminy:
http://perlymalopolski.pl/

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce