Perły Małopolski po raz czwarty zawitają do Wapiennego


Opublikowane w pon., 24/02/2020 - 16:57

Uzdrowisko leży na granicy Magurskiego Parku Narodowego. To dogodny punkt wyjściowy na szlaki turystyczne m. in. do Kornut, najstarszego rezerwatu przyrody w Beskidzie Niskim.

Właśnie to miejsce upodobali sobie biegacze i organizatorzy prestiżowego biegu Perły Małopolski. Biegacze zawitają tutaj po raz czwarty, a impreza odbędzie się w sobotę i niedzielę 30 i 31 maja. Już w tej chwili na liście startowej znajduje się ponad 400 biegaczy z całej Polski, a zapisy trwają.

W Perłach Małopolski zawodnicy będą rywalizować na czterech dystansach : 50 km w Ultra Perle, w biegu długim na 25 km, średnim na 14,5 km oraz krótkim na 6 km. Odbędą się także zawody dla dzieci zwane Perełkami Małopolski.

- W tym roku planuję wystartować w Ultra Perle. W poprzednich latach biegałam na krótszych dystansach. Cieszę się, że wraz ze mną będą też koledzy z Gorlickiej Grupy Biegowej. Już rozpoczęliśmy przygotowania do tego morderczego dystansu – mówi Halina Dobek.

Perły Małopolski – to cykl wydarzeń o charakterze sportowym organizowany od 2013 roku w województwie małopolskim. Impreza ta ma na celu połączenie rywalizacji sportowej na wysokim poziomie z formą rodzinnego pikniku w najładniejszych miejscach Małopolski.

- W tym roku Perły Małopolski rozpoczynamy 4 i 5 kwietnia w Skale, pod koniec maja zawitamy do Wapiennego. We wrześniu zapraszamy do Szczawnicy, a w październiku do Rabki-Zdroju – informuje Karola Kaczkowska, prezes Stowarzyszenia Perły Małopolski.-  Wiemy już, jak będą wyglądać medale w tegorocznej edycji oraz koszulki. Serdecznie zapraszamy do udziału. Na pierwsze zawody, które odbędą się w Skale mamy już zapisanych ponad 700 biegaczy.

Zapisy oraz więcej informacji: http://perlymalopolski.pl/

Marek Podraza, ambasador Festiwalu Biegowego


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce