Pięć minut i koniec. Rekordowe zainteresowanie Biegiem Katorżnika

 

Pięć minut i koniec. Rekordowe zainteresowanie Biegiem Katorżnika


Opublikowane w czw., 16/01/2014 - 12:23

Ledwie 5 minut (!) potrwały zapisy do biegu głównego w kat. mężczyzn, do najtrudniejszej konkurencji imprezy – Ucieczki Skazańców niewiele dłużej, bo 20 minut. Wciąż można się zapisywać do biegu kobiet oraz konkurencji towarzyszących dzieci i seniorów, ale wolnych numerów startowych zostało już niewiele.  

Do imprezy organizowanej przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta”, zgłosiło się już ponad 800 osób. Jak informuje Zbigniew Rosiński, dyrektor imprezy, limity niedzielnych biegów mężczyzn oraz biegu połączonego z nocnym szkoleniem zostały wyczerpane. Równie wysokie jest zainteresowanie biegiem kobiet – zostało tylko 50 wolnych miejsc, biegiem drużyn – 20 wolnych pakietów startowych, oraz biegami dzieci – tu na zainteresowanych czeka jeszcze ok. 70 miejsc. Pierwszego uczestnika doczekał się już nawet bieg Babci i Dziadka!

– Jesteśmy zaskoczeni obrotem sprawy, bo w minionych latach zapisy do imprezy, w szczególności Ucieczki Skazańców, do której wpisowe to przecież kilkaset złotych, trwały niemal do ostatniej chwili. Tym razem już w pierwszej minucie odnotowaliśmy 280 zgłoszeń! –  opisuje organizator.

Skąd tak duże zainteresowanie zawodami?

– Bieg Katorżnika był pierwszą tego typu imprezą zorganizowaną w Polsce. Przez dziesięć lat obrósł swoją legendą i dziś już w zasadzie nie potrzebuje reklamy. Nasza impreza to niedościgniony wzór dla innych organizatorów. Wielu stara się nas kopiować, ale uczestnicy i tak szukają oryginału – wskazuje Zbigniew Rosiński.

– W przypadku tegorocznej edycji nie bez znaczenia jest, tak myślę, jubileusz. Uczestnicy chyba spodziewają się czegoś szczególnego. Na pewno ich nie zawiedziemy, ale jeszcze jest za wcześnie, by zdradzać szczegóły – dodaje.

XI Bieg Katorżnika odbędzie się w dniach 15-16 sierpnia nad jeziorem Posmyk w Lublińcu-Kokotku.

GR

Fot. Facebook, Bieg Katorżnika

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce