Pierwsza taka „dycha” w Dobczycach

 

Pierwsza taka „dycha” w Dobczycach


Opublikowane w czw., 17/07/2014 - 15:10

W sobotę 19 lipca w podkrakowskich Dobczycach odbędzie się I Bieg Uliczny na 10 km. Organizatorem wydarzenia jest miejscowy Klub Biegacza, który na swoim koncie ma organizację m.in. tak wymagającej imprezy jak Półmaraton Mustanga w okolicach miejscowości Poręby.

Chociaż wydaje się to paradoksem, to właśnie zorganizowanie biegu górskiego okazało się łatwiejszym zadaniem od przygotowania miejskiej „dychy”. – I Bieg Dobczycki organizujemy już pół roku, bo wszystko wymaga strasznie dużo czasu, pozwoleń i zaangażowania. Bieg górski był łatwiejszy, bo trasa prowadziła w lesie. Dzięki temu nie mieliśmy tylu formalności, pozwoleń i kwestii dotyczących choćby zabezpieczeń trasy – opowiada Piotr Korbas, szef imprezy.

Zdaniem organizatora, sam bieg będzie łatwiejszy dla biegaczy, bo teraz nie ma dużej liczby biegów ulicznych i biegacze są głodni rywalizacji. – W maju, gdy organizowaliśmy bieg górski, było podobni. Było też pięknie, bo przyroda się rozwijała – wspomina.

Mimo, że dobczycka „dycha” to bieg uliczny, organizatorzy zadbali o możliwie jak najbardziej malowniczą trasę.

– Pierwsze 3 kilometry poprowadzą ulicami miasta. Trasa będzie dosyć płaska. Następnie skierujemy się w stronę zapory na Jeziorze Dobczyckim. Tutaj są naprawdę ładne widoki, które okupimy jednak 150-metrowym podbiegiem. Tu będzie też kurtyna wodna. W schłodzeniu organizmu pomoże też zapewne bryza znad jeziora. Po 600 metrach biegu po zaporze, nastąpi nawrotka. Mamy więc ok. 1200 metrów biegu po płaskim terenie zapory. Kolejny fragment trasy to podbieg pod Jałowcową Górę. Później będzie jednak już tylko z górki i płaskim, aż do mety – opisuje szczegółowo Piotr Korbas.

W czwartkowe popołudnie lista startowa zawierała 340 nazwisk. Zgłoszenia przyjmowane będą jeszcze w dniu zawodów. Frekwencja nas bardzo zadowala. Wcześniej myśleliśmy, że pobiegnie ok. 200 osób, ale udało nam się zaangażować biegaczy z Dobczyc. Kilka dni temu mieliśmy ponad 40 zgłoszeń z naszego miasta. Według nas, to dużo. Gdy obserwujemy biegi w pobliskich miejscowościach, to osób z Dobczyc jest może 5-6 i zwykle są to reprezentanci naszego klubu opowiada organizator.

Impreza rozgrywana będzie w ramach 19. Dni Dobczyc. Uczestnicy otrzymają medale z wizerunkiem tutejszego zamku. Oprócz biegu głównego, odbędą się także biegi dla dzieci.

Start i meta biegu znajdować się będzie obok Regionalnego Centrum Oświatowo Sportowego przy ul. Szkolnej 43. Tam też znajdować będzie się biuro zawodów, które czynne będzie od godziny 12:30 do 15:00. Parking znajdować się będzie na łąkach za budynkiem RCOS. Sugerowany jest dojazd od ulicy Obwodowej.

Bieg główny wystartuje o godz. 16:00, a relację z imprezy i obszerną fotogalerię znajdziecie na naszych łamach już kilka godzin później.

Organizator

Regulamin

Opłata startowa: 65 zł w dniu zawodów

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce