Pierwszy bieg ultra na Podkarpaciu. Startujesz?

 

Pierwszy bieg ultra na Podkarpaciu. Startujesz?


Opublikowane w śr., 11/12/2013 - 09:44

W ostatni dzień maja 2014 r. odbędzie się w Rzeszowie niezwykłe wydarzenie sportowe – Ultramaraton Podkarpacki. Pierwszy tego typu bieg w województwie zostanie rozegrany na dwóch dystansach: 70 km oraz 110 km.

– To jedyna w naszym regionie szansa, by zmierzyć się z ultramaratońskim dystansem – mówi Wojciech Sroka, dyrektor zawodów zaplanowanych na 31 maja. – Mam nadzieję, że swoją ofertą zachęcimy do startu zarówno lokalnych biegaczy, jak też przyciągniemy do Rzeszowa sportowców z całego kraju. Dodam, iż specyfika biegów ultramaratońskich gwarantuje naprawdę niezapomniane przeżycia, a kilometraż i długi czas spędzony na trasie, z reguły w samotności, to wielkie wyzwanie nie tylko w sferze fizycznej, ale również mentalnej.

Bieg odbywać się będzie głównie drogami polnymi i leśnymi, w niewielkiej części po nawierzchniach asfaltowych. Trasa na krótszym dystansie (70 km) i w pierwszej części dystansu długiego jest wyzwaniem dla miłośników zbiegów i podbiegów, które choć niedługie są liczne.

Trasa długa (110 km) dedykowana jest ultramaratończykom lubiącym rywalizować także na trasach płaskich, gdyż po 60 km ukształtowanie terenu zmienia się, co wiąże się z położeniem geograficznym Rzeszowa na pograniczu Pogórza Środkowobeskidzkiego i Kotliny Sandomierskiej.

Zobacz Profile tras: http://ultramaratonpodkarpacki.pl/1edycja/pl/trasa

Rejestracja na I Ultramaraton Podkarpacki rusza 2 stycznia 2014 r. i odbywać się będzie za pośrednictwem oficjalnej strony imprezy. Tam znaleźć można regulamin biegu, profil tras oraz szczegółowe informacje organizacyjne. Organizator zachęca również do odwiedzenia profilu imprezy na Facebooku:  https://www.facebook.com/ultrapodkarpacki

Honorowy patronat nad biegiem objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Komendant Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Strona zawodów:

http://ultramaratonpodkarpacki.pl

Regulamin:

http://ultramaratonpodkarpacki.pl/1edycja/pl/regulamin

TSZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce