Pierwszy niewidomy w Antarctica Marathon

 

Pierwszy niewidomy w Antarctica Marathon


Opublikowane w wt., 04/03/2014 - 10:24

Hein Wagner jest niewidomy od urodzenia. Zupełnie jednak nie bierze tego pod uwagę i wypełnia swoje życie sportem, bieganiem i udziałem w niezwykłych przedsięwzięciach. Spróbował już wspinaczki, żeglował na trasie z Kapsztadu do Rio. Jest najszybszym niewidomym kierowcą na świecie. Rozwinął prędkość 322,54 km/h.

Raczej nie będzie zaskoczeniem, że ten mówca motywacyjny ukończył kilka maratonów, w tym maraton w Nowym Yorku. Przed nim kolejne wyzwanie. W najbliższą niedzielę zamierza wystartować w Antarctica Marathon.

– Odkąd pamiętam, zawsze fascynowały mnie bieguny. Zgłosiliśmy się [z przewodnikiem] na ten bieg już w 2008 r. Zostaliśmy zaakceptowani, ale góra lodowa zniszczyła statek, którym mieli płynąć biegacze i bieg został w ostatniej chwili odwołany – mówi Hein Wagner

Przygotowania do biegu zabrały Wagnerowi dwa lata. W tym czasie biegał na bieżni mechanicznej i po asfalcie, ale to nie sam maraton stanowi największe wyzwanie, a dotarcie na linię startu i warunki pogodowe. Zanim Wagner usłyszy odliczanie przed startem, spędzi kilka godzin w samolocie, a później pięć dni na pokładzie rosyjskiego statku badawczego, którym dopłynie na Wyspę Króla Jerzego. Na miejscu może spodziewać się temperatury -10oC i silnego wiatru. Nie są to warunki, do jakich byłby przyzwyczajony mieszkaniec Kapsztadu.

– Ten bieg jest tak wyjątkowy, że bez względu na treningi i nie sądzę, żeby można było się do niego przygotować w 100% – dodaje Wagner, który aklimatyzował się do zimowej aury w Oslo.

W maratonie weźmie udział 185 biegaczy. Wśród nich 22 osoby zaliczą bieg na wszystkich siedmiu kontynentach. 41-letni Wagner będzie pierwszym niewidomym uczestnikiem tej imprezy.

IB

Fot. Facebook, Hein Wagner biegnie z przewodnikiem w Ironmanie

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce