Pierwszy taki bieg w Zakopanem

 

Pierwszy taki bieg w Zakopanem


Opublikowane w wt., 04/11/2014 - 15:15

Trzech Kenijczyków, Ukraińcy, Słowacy oraz kilkuset zawodników z Polski wystartuje za tydzień w I Zakopiańskim Biegu Niepodległości. I ty możesz do nich dołączyć – zapisy trwają do końca dnia.

Biegacze ścigać się będą na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Do rywalizacji włączą się też miłośnicy Nordic Walking. Dodatkowo organizatorzy przygotowali zawody dla osób niepełnosprawnych, które wystartują na dystansie 300 m.

Pierwsza edycja zakopiańskiej imprezy zapowiada się ekscytująco. Trasa biegu poprowadzi zawodników po najbardziej znanych ulicach miasta. Start przewidziano w okolicach Urzędu Miasta Zakopane na ul. Kościuszki, skąd uczestnicy zawodów pobiegną w kierunku Aleje 3 maja. Po drodze mijać będą Krupówki, ul. Zamoyskiego i ul. Chałubińskiego.

Trasa głównego biegu na 10 km składać się będzie z dwóch pętli. Zawodnicy na dystansie 5 km i Nordic Walking pokonują tylko jedno okrążenie.

W ramach pakietu startowego biegacze dostaną koszulkę techniczną, bilet z 50 % zniżką na wstęp do Agua Parku Zakopane, a po przekroczeniu linii mety (limit wynosi 1,5 godziny) okolicznościowy medal. Dla najlepszych przewidziano też nagrody pieniężne. Zwycięzca dostanie czek na 750 zł.

Zwykli śmiertelnicy też nie powinni narzekać. – Po zakończeniu biegu rozlosowane zostaną nagrody – mówi Wisław Watras z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, które organizuje zawody. Do wygrania będą bony na sprzęt sportowy, kilka hoteli ufundowało też weekendowy pobyt w Zakopanem – dodaje.

Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej www.mosir.zakopane.eu. Limit miejsc to 700 osób. Opłata startowa wynosi odpowiedni: 40 zł dla mieszkańców Zakopanego i 60 zł dla pozostałych biegaczy. Osoby niepełnosprawne startują w zawodach bezpłatnie.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce