Piknik lekkoatletyczny dla całych rodzin na stadionie AZS Łódź

 

Piknik lekkoatletyczny dla całych rodzin na stadionie AZS Łódź


Opublikowane w pon., 05/07/2021 - 15:26

03.07.2021 na stadionie AZS Łódź odbył się rodzinny piknik lekkoatletyczny, upamiętniający Marię Kwaśniewską, znakomitą polską sportsmenkę.

Zorganizowano to było przez stowarzyszenie "Akademia Lekkoatletyki", które zrealizowało zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego "ŁÓDZKIE NA PLUS 2021". Przygotowali moc atrakcji dla uczestników: pakiety startowe, pamiątkowe medale oraz nagrody. Były m.in. biegi na 60, 300 i 1000 metrów, także sztafeta rodzinna 4x400m.
Wydarzenie stanowiło okazję do upamiętnienia Marii Kwaśniewskiej - polskiej lekkoatletki, koszykarki, hazenistki, siatkarki, medalistki olimpijskiej, działaczki ruchu olimpijskiego.

Maria Kwaśniewska urodziła się w 1913 roku w Łodzi. Debiutowała W Harcerskim Klubie Sportowym w Łodzi. W latach 1927-1938 reprezentowała ŁKS Łódź.

Mój udział uważam za udany.
Najpierw rozgrzałem się na 300 m. A potem razem ze swoją drużyną z pabianickiego klubu "O co biega" zdobyliśmy 1 miejsce w biegu sztafet. Szczerze, nie oczekiwane to było dla nas wygrać. Tym bardziej się cieszymy. Każdy członek drużyny dał z siebie maksa!

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników tej imprezy. Podziękowania dla organizatorów za przemiłą atmosferę.

Zdjęcia FOTO Doktorek 55

Viktor Volkov, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce