Piotr Łobodziński i Martyna Masłowska mistrzami kraju w biegu alpejskim [WYNIKI]


Opublikowane w pon., 10/08/2020 - 13:51

W niedzielę podczas Enervit 11. Biegu na Wielką Sowę rozegrano 22. PZLA Mistrzostw Polski w Biegu Alpejskim oraz Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Alpejskim.

Rywalizowano na 10-kilometrowej trasie z przewyższeniem + 600m/-60m.

Imprezie towarzyszyły procedury sanitarne związane z pandemią COVID-19 - uczestnicy ruszali na trasę w 150-osobowych grupach, zawodnicy wypełniali oświadczenia dot. ew. kontaktów z zarażonymi koronawirusem, a w autobusach zwożących zawodników z Przełęczy Sokolej na miejsce startu zajętych była tylko połowa dostępnych miejsc. Nie można było też wejść na wieżę widokową, co jest jednym z charakterystycznych elementów imprezy.

"Mieliśmy (...) osobne starty, długie przerwy między kolejnymi grupami, dużo miejsca w sektorach startowych, tak aby każdy czuł się bezpiecznie, brak tłoku i zatorów na trasie, maseczki ochronne w pakietach startowych, medale na mecie zapakowane w foliowe torebki i dekorację ograniczoną tylko do Mistrzostw Polski i klasyfikacji open biegu".

- relacjonuje organizator w komunikacie prasowym.

Po tytuły mistrzów kraju seniorów sięgnęli Piotr Łobodziński, który w specyficznym 2020 r. postanowił wrócić do biegania na czas po górach (wcześniej podczas DFBG był trzeci w biegu Golden Moutains Trail, odniósł też zwycięstwo w Tatra Trail), oraz Martyna Masłowska -rocznik 1990, którą znamy m.in. z występów w Biegach Śnieżnickich.

Pomimo upału rywalizacją była bardzo zacięta. Obrońca tytułu Sylwester Lepiarz w wyścigu o srebrny medal ledwie o sekundę wyprzedził Marcina Kubicę.

W Ludwikowicach Kłodzkich wystartował m.in. Artur Kozłowski, były dwukrotny mistrz Polski w maratonie. Biegacz z Sieradza nie ukończył jednak rywalizacji.

Wyniki 22. PZLA Mistrzostw Polski w Biegu Alpejskim:

Mężczyźni:

1. Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) - 39:43
2. Sylwester Lepiarz (Muay Running Team LKB Rudnik) – 40:05
3. Marcin Kubica (KS Sprintinov-8 Team) – 40:06

Kobiety:

1. Martyna Masłowska (ULKS Bystrzyca Kłodzka) – 46:59
2. Anna Ficner (Olaws Złotoryja MKS Siechnice) – 47:26
3. Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Hoka One One Team SKB Kraśnik) – 48:40

W kategoriach wiekowych i w rywalizacji Mistrzostw Polski Weteranów również roiło się od znanych i uznanych nazwisk. Startowali m.in. i medale „zgarnęli” Izabela Zatorska, Barbara Prymakowska, Alicja Sikora, Tadeusz Jasek, Stefan Sikora czy Jerzy Siemaszko.

Pełne wyniki: TUTAJ

red.

fot. organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce