Piotr Łobodziński rusza na podbój Austrii i myśli o Katarze

Opublikowane w pon., 19/01/2015 - 09:33

Po najlepszym sezonie w karierze, w którym wywalczył mistrzostwo Europy i świata w towerrunningu, Piotr Łobodziński (na zdjęciu) szykuje się do nowego sezonu. Na początek wystartuje 24 stycznia w finale Pucharu Świata w stolicy Austrii.

Wiedeński wieżowiec Donau Turm jest mu bardzo dobrze znany. W czerwcu ubiegłego roku wywalczył w jego klatce schodowej złoty medal mistrzostw Europy, bijąc przy okazji rekord trasy. 150 metrów w pionie, 62 piętra i 779 schodów pokonał w czasie 3:26.85. Teraz nie stawia sobie żadnych konkretnych celów.

Ostatnio miałem okres roztrenowania, przez trzy tygodnie odpoczywałem. Teraz wznowiłem treningi, ale na razie nie biegam po schodach. Robię normalne treningi, na schody przyjdzie czas, chcę poczuć głód schodów mówi Piotr Łobodziński.

Start w Wiedniu będzie tylko sprawdzeniem formy. Głównym celem polskiego biegacza są marcowe mistrzostw świata w Ad-Dausze w Katarze, gdzie będzie jednym z faworytów do złotego medalu.