Piotr Łobodziński zwycięzcą Pucharu Świata w Biegu po Schodach

 

Piotr Łobodziński zwycięzcą Pucharu Świata w Biegu po Schodach


Opublikowane w pon., 09/12/2013 - 10:24

Równa forma przez cały rok i w pełni zasłużone zwycięstwo w całym cyklu. Tak w skrócie można podsumować występ Piotra Łobodzińskiego w tegorocznym sezonie Towerrunning World Cup. Niepocieszony na koniec roku jest za to Bartosz Świątkowski, który ukończył zmagania na najgorszym dla sportowca czwartym miejscu.

Do finałowych zawodów cyklu, które rozegrano wczoraj w Bogocie, obaj Polacy przystępowali w bojowych nastrojach. Piotr Łobodziński miał spokojnie dotrzeć do mety by zagwarantować sobie swój pierwszy tytuł (w klasyfikacji przejściowej prowadził od wielu tygodni), Bartosz Świątkowski musiał walczyć o zwycięstwo by osiągnąć podium cyklu.

Pan Piotr w pełni zrealizował plan na zawody. Pod nieobecność głównego rywala do triumfu w Pucharze Marka Bourne’a spokojnie, niemniej wciąż w czołówce biegu dotarł na szczyt Torre Colpatria (980 schodów). Siódmym miejscem przypieczętował swoje pierwsze zwycięstwo w prestiżowym cyklu, odbierając m.in. taki oto okazały puchar

Z kolei Bartosz Świątkowski usilnie walczył z armią lokalnych matadorów. Dwójce biegaczy nie dał jednak rady. Klasą samą dla siebie był Kolumbijczyk Juan Pablo Rangel, który zwyciężył tu po raz piąty, ocierając się o rekord trasy. Drugie miejsce przypadło innemu Kolumbijczykowi Frankowi Nicolasowi Carreno. Nasz zawodnik był trzeci ze stratą 44 sekund do zwycięzcy i 29 sekund do drugiego miejsca. Na koniec pucharowego sezonu zajął czwarte miejsce, tuż za Niemcem Christianem Riedlem.

Puchar Świata w Biegach po Schodach – klasyfikacja końcowa:

Kobiety:

1. WALSHAM Suzanne - AUS
2. SVABIKOWA Lenka - CZE
3. FREY Kristin - USA

Mężczyźni:

1. ŁOBODZIŃSKI Piotr - POL
2. BOURNE Mark - AUS
3. RIEDL Christian - GER
4. ŚWIĄTKOWSKI Bartosz - POL

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce