Po medale maratońskich MP 2020 do... Dębna. Bieg masowy dopiero w 2021 r.


Opublikowane w śr., 08/07/2020 - 10:50

Dębno będzie gospodarzem 30. PZLA Mistrzostw Polski Kobiet w maratonie i 90. PZPLA Mistrzostw Polski Mężczyzn w maratonie. Bieg odbędzie się 15 listopada 2020 roku – informują wspólnie organizatorzy imprezy oraz lekkoatletyczna centrala. Wystartuje tylko 150 zawodników z licencjami PZLA, nie będzie biegu masowego.

W ramach Mistrzostw Polski mogą wystartować wyłącznie zawodnicy posiadający aktualne licencje PZLA. Pobiegnie maksymalnie 150 uczestników a limit czasu przeznaczony na ukończenie biegu wynosił będzie 4 godziny. Rejestracja odbywać się będzie przez moduł zgłoszeń znajdujący się na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który uruchomiony zostanie na miesiąc przed zawodami.

Ze względu na obowiązujące przepisy i sytuację sanitarno-epidemiologiczną nie będzie możliwe przeprowadzenie zawodów dla wszystkich chętnych zapisanych na bieg.

– Z góry przepraszamy za brak możliwości startu w tym biegu dla zawodników już zapisanych. Ze względu na ciągłe zagrożenie zdrowia i życia spowodowane pandemią, koniecznością dostosowania do zaostrzonych procedur bezpieczeństwa i braku pewności, co do okresu ich obowiązywania musimy podjąć taką decyzję – wyjaśniają gospodarze imprezy w Dębnie.

– Przepraszamy wszystkich zainteresowanych i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.Jeśli przepisy na to pozwolą to 48. Maraton Dębno rozegrany zostanie 28 marca lub 11 kwietnia 2021 roku. Ostateczny termin podany będzie po zatwierdzeniu go przez Zarząd PZLA. Zachęcamy wszystkich zawodników, do przeniesienia swojej opłaty startowej na przyszły rok a osoby niezainteresowane udziałem w biegu w przyszłym roku będą miały możliwość ubiegania się o zwrot wpisowego – tłumaczą organizatorzy.

Historia imprezy zaczęła się pół wieku temu. Z inicjatywy Henryka Witkowskiego przeprowadzono w Dębnie pierwszy bieg długodystansowy pod nazwą „Mały Maraton o Błękitną Wstęgę Granicy Pokoju”. Z czasem impreza się rozrosła, zaczęła gromadzić coraz więcej biegaczy, nabierała też renomy. Chwalono ją za dobrą organizację i za szybką trasę (wg. Runner's World jest ona stworzona do bicia rekordów świata w maratonie).

Dębno będzie gospodarzem Mistrzostwa Polski Kobiet w Maratonie  już po raz 27., a Mistrzostw Polski Mężczyzn po raz 33.. Pierwsze zawody rangi mistrzowskiej rozegrano w 1969 roku. - Ponowne przyznanie organizacji Mistrzostw Polski w Maratonie jest dla nas wielkim wyróżnieniem i świadczy o wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym naszego biegu – podkreślają gospodarze Maratonu Dębno.

źródło: Organizator / PZLA


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce