Po raz siódmy pobiegli w Swoszowskim Biegu Papieskim

 

Po raz siódmy pobiegli w Swoszowskim Biegu Papieskim


Opublikowane w pon., 24/06/2024 - 16:00

W urokliwej Swoszowej w gminie Szerzyny już po raz siódmy odbył się Swoszowski Bieg Papieski. Celem imprezy było uczczenie pamięci św. Jana Pawła II popularyzacja i upowszechnianie biegania i nordic walking jako najprostszej formy sportu i rekreacji ruchowej zarówno wśród dzieci jak i dorosłych oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców gminy  i regionu Małopolski.

 

- Poza głównym biegiem i marszem nordic walking dla dorosłych na dystansie pięciu kilometrów ścigały się również dzieci i młodzież. Trasa była dość wymagająca i prowadziła m.in. przez las z licznymi podbiegami. Dokuczał nam też upał. Był to już kolejny mój start w uroczej Swoszowej. Z racji tego ze Swoszowa leży w pobliżu mojej rodzinnej Jodłowej, gdzie królują Wilki Jodłowa, z przyjemnością reprezentowałem ich barwy. Impreza była darmowa. Od początku organizuje ją gmina Szerzyny, Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Swoszowej oraz Stowarzyszenie „Pod Gilową Górą” – informuje Marek Podraza, ambasador Festiwalu Biegów.

 

Patronat honorowy w tym roku sprawował biskup tarnowski- Andrzej Jeż, wójt gminy Szerzyny – Grzegorz Gotfryd oraz radna Rady Powiatu Tarnowskiego – Anita Serafin, która od początku pomagała w organizacji tego biegu i również w tym roku włączyła się w jego organizację oraz prowadzenie imprezy.

 

- Jak co roku panuje tutaj wyjątkowa atmosfera. W tym miałem wyjątkowych kibiców, którzy towarzyszyli mi na ostatnim kilometrze. Serdecznie dziękuję im za doping i fajną rozmowę. Bieg główny na dystansie 5 km wygrał  Przemysław Kozioł z Tarnowa - dodaje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

 

Wyniki:

https://kepasport.pl/wp-content/uploads/2024/06/open-bieg-swoszowa.pdf

https://kepasport.pl/wp-content/uploads/2024/06/nw-bieg-swoszowa.pdf

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego
fot. archiwum autora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce