Po raz szósty pobiegną w Winter Vertical Wierch nad Kamieniem

 

Po raz szósty pobiegną w Winter Vertical Wierch nad Kamieniem


Opublikowane w pon., 27/11/2023 - 20:30

Biegowy trening Winter Vertical Wierch nad Kamieniem już po raz szósty zawita na Halę Łabowską. W sobotę dziewiątego grudnia odbędzie się jego szósta edycja. Od początku organizuje go pochodzący z Gorlic, a obecnie mieszkający w gminie Łabowa, Łukasz Przybyłowicz.

 

- Celami wspólnego spotkania biegowego będzie są przede wszystkim: propagowanie biegów górskich jako najprostszej formy aktywności fizycznej, promocja walorów turystycznych i historycznych Gminy Łabowa oraz całego Beskidu Sądeckiego, oraz integracja lokalnego środowiska. Wystartujemy o godzinie 10.30 w miejscowości Składziste, a meta naszego treningu będzie znajdować się przy schronisku na Hali Łabowskiej 1084 m n.p.m. Będziemy mieć do pokonania dystans ok 6,5 km z przewyższeniami około 600 metrów. Trasa naszego treningu przebiegać będzie zielonym szlakiem rowerowym, postaramy się go oznaczyć w newralgicznych miejscach – informuje nas Łukasz Przybyłowicz, organizator biegowego treningu.

Na mecie dla uczestników treningu będzie czekał posiłek regeneracyjny, będą też nagrody na najlepszych uczestników w kategorii mężczyzn i kobiet, a wszyscy, którzy ukończą trening, otrzymają medal i pamiątkowy gadżet.

- Pobiegną z nami miłośnicy biegów górskich, z których większość od pierwszej edycji uczestniczy w tym wyjątkowym cyklu treningowym. Część z nich to Ambasadorzy Festiwalu Biegowego, którzy jako pierwsi zadeklarowali udział we wspólnym bieganiu – dodaje z uśmiechem Łukasz Przybyłowicz.

Uczestników wspierają w tej edycji dwa Banki Spółdzielcze: Bank Spółdzielczy Ziem Górskich Karpatia oraz Bank Spółdzielczy w Gorlicach.

- Miałem okazję już cztery razy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zawsze jest zorganizowany na najwyższym poziomie i z wyjątkową oprawą. W pamięci pozostaje pierwsza edycja, gdy zmagaliśmy się z dość dużym śniegiem i teraz już wszystko wskazuje na to, że też go nie zabraknie. To wyjątkowy i prestiżowy trening, na który zapisać się nie jest łatwo. Jest tylko 50 miejsc, które po ogłoszeniu zapisów rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Zasada jest prosta, kto pierwszy ten lepszy. Już teraz nie mogę się doczekać startu, w gronie 50 szczęśliwców ponad połowę stanowią stali bywalcy treningu, do których też skromnie mogę się zaliczyć, a jak było roku temu możemy zobaczyć na bajecznych zdjęciach – dodaje Marek Podraza, uczestnik treningu i Ambasador Festiwalu Biegów.

Więcej o imprezie: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057522785958

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

fot. archiwum autora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce