Po rybę, czyli... rower w Gdańsku. „Biegacze chcą dystansów”

 

Po rybę, czyli... rower w Gdańsku. „Biegacze chcą dystansów”


Opublikowane w śr., 04/06/2014 - 09:41

W niedzielę w Gdańsku odbędzie się II Bieg po Rybę. Nazwa imprezy może i jest humorystyczna, ale trasa jest na tyle wymagająca, że ciężko będzie przejść na turbo(t) prędkości. Wpisowe za to jest niskie, a nagrody atrakcyjne.

Premierowa edycja imprezy przypadła na wrzesień ubiegłego roku. Na 5 i 10 km pobiegło wówczas 300 osób. Dodatkowo rozegrano biegi młodzieżowe oraz marsze nordic walking. Organizatorzy nie zwalniają tempa tylko po raz kolejny zarzucają sieci. Nie zmieniamy terminu naszego biegu z wrześniowego na czerwcowy, bo będziemy chcieli zorganizować aż dwa biegi. Są to oczywiście nasze nieśmiałe plany informuje Magdalena Ratkowska, która współorganizuje imprezę razem z Krzysztofem Nowakowskim.

Trasy tegorocznego Biegu po Rybę będą miały nieco inną długość niż w roku ubiegłym. Można wybierać między dystansami 5,5 oraz 11 km. Z kolei ręczny pomiar czasu zastąpiono elektronicznym.

Zawody tak jak w ubiegłym roku odbędą się Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Jest to bardzo ładna część Gdańska. Mimo to jest bardzo dużo osób, które mieszkają tu całe życia, a nie odwiedziły Parku. Chciałam zwrócić na to uwagę. Są tu fantastyczne przewyższenia. Trasa jest bardzo ciekawa i wymagając opisuje organizatorka.

Największym zainteresowaniem cieszą się zmagania na 11 km. Wiemy od biegaczy, że cenią sobie dłuższe dystanse. Mieliśmy nawet w planach zrobić dystans 15 km, ale nie zdążyliśmy tego dopiąć. Ciągle o tym myślimy. Początkowo chcieliśmy, by nasz bieg gromadził amatorów, którzy mogliby pobiegać bez żadnej presji. Widzimy jednak, że zgłasza się dużo ambitnych zawodników. Stąd takie a nie inne nasze działania - mówi Magdalena Ratkowska.

Głównym zmaganiom towarzyszyć będą biegi dzieci. Chcielibyśmy, żeby najmłodsi się dobrze bawili i zauważyli, że jest coś fajnego w aktywnym spędzaniu czasu. Specjalnie dla nich przygotujemy krótsze trasy. Niestety ciężko jest nam przyciągnąć starsze roczniki. Trzeba jednak pracować z dziećmi od samego początku. Cieszy nas to, że będą z nami osoby, które wystartowały w ubiegłym roku dodaje organizatorka biegu.

Na uczestników biegu, czekać będzie posiłek regeneracyjny w postaci oczywiście zupy rybnej. Dodatkowo wśród uczestników rozlosowane będą ryby wędzone. Nagrodą główną ma być jednak rower górski.

Biuro zawodów otwarte będzie od godziny 8:00 przy ul. Złota Karczma. O godzinie 10:00 wystartuje bieg dla 6-latków na dystansie 100m. O godzinie 13:00 rozpocznie się bieg główny na dystansie 5,5 km. Dziesięć minut później wystartują uczestnicy biegu na 11 km. Jako ostatni wyruszą miłośnicy nordic walking (5,5 km).

Zapisy drogą internetową potrwają do 5 czerwca. Limit uczestników to 300 osób.

Organizator

Regulamin

Zapisy

Trasa

Wpisowe: 40 zł

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce