Po Twierdzy w Gdańsku. Górski bieg nad morzem

 

Po Twierdzy w Gdańsku. Górski bieg nad morzem


Opublikowane w śr., 02/10/2013 - 12:23

Twierdza Wisłoujście / Fot. Wikipedia

W niedzielę 6 października w Gdańsku odbędzie się druga edycja Biegu po Twierdzy. Start o godz 11:00 w forcie na Górze Gradowej.

Gdański Bieg po Twierdzy to unikalne w skali kraju zawody. Jest to jedyny bieg górski odbywający się nad polskim morzem, goszczący przy okazji w tak nietypowym i ciekawym miejscu jak Twierdza Gdańsk. Tym ciekawszym, że zlokalizowanym w samym centrum miasta.

Trasa biegu prowadzi urokliwymi alejkami, ścieżkami, przez tereny zielone i skarpy na terenie Twierdzy. Podzielona jest na dwie pętle – pierwsza jest krótsza (1,5 km) z jednym podbiegiem; druga zaś znacznie dłuższa (3,8 km) i z aż pięcioma fragmentami pod górę, wymagającymi sporego zaangażowania sił i dobrej techniki biegu. Łączny dystans biegu to 5,3 km, a przewyższenie to 6%.

Tegoroczny Bieg Po Twierdzy ponownie zostanie rozegrany w formule Open 16+. Typowe będą również klasyfikacje – open kobiet i mężczyzn oraz wiekowe. Oryginalny będzie za to format rywalizacji. Startujący zostaną podzieleni na dwie grupy, które biegać będą w odstępie 90 minut. Zwycięzcami biegu zostaną te osoby, które uzyskają najlepszy czas na trasie. W przypadku równych wyników o pucharach i nagrodach zdecyduje... losowanie. W pierwszej odsłonie Biegu w 2011 r. najszybciej trasę pokonali Wioletta Kryza (20:38) oraz Łukasz Gurfinkel (16:49).

Biegowy weekend w Twierdzy Gdańsk będzie znów obfitował w wiele atrakcji. Będą biegi dla dzieci i młodzieży, spacer nordic walking, a także liczne zabawy, gry i konkursy dla adeptów biegania. Z numerem startowym będzie można też bezpłatnie zwiedzić Cetrum Hewelianum.

Rejestracji do Biegu po Twierdzy można dokonać przez Internet. Wpisowe to 40 zł lub 30 zł dla biegaczy z kategorii M50 i M60. Zgłoszenia w biurze zawodów będą przyjmowane wyłącznie w przypadku dostępności numerów startowych. Limit uczestników organizator imprezy – Polski Klub Adventure Racing – ustalił na poziomie 500 osób. Zgłoszenia do biegów dzieci i młodzieży będą przyjmowane w dniu imprezy.

Polecamy i zapraszamy! Na zachętę mamy dla Was wideorelację z premierowej odsłony Biegu z 2011 r.:

Oficjalna witryna internetowa biegu: www.biegpotwierdzy.pl

Regulamin: http://www.biegpotwierdzy.pl/info/bpt13_regulamin.pdf

Rejestracja: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=933

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce