Po wydmach można biegać nie tylko w Falenicy

 

Po wydmach można biegać nie tylko w Falenicy


Opublikowane w śr., 14/01/2015 - 08:20

O zawodach w Falenicy wie prawie każdy biegacz w Warszawie. Czy impreza w Wesołej będzie dla niej konkurencją? Pasjonaci biegania mogą to sprawdzić już w sobotę.

Wesołe Biegi Górskie jest nowym wydarzeniem organizowanym przez Team 360. W zeszłym roku to stowarzyszenie odpowiadało za podobną imprezę w Otwocku. – Musieliśmy ją przenieść ze względów logistycznych – mówi Igor Błachut z biura zawodów. – Mieliśmy problem z bazą. Zawodnicy nie mieli za bardzo gdzie się przebierać.

W nowym miejscu do dyspozycji startujących będzie znajdująca się blisko startu Szkoła Podstawowa nr 173. Poza tym formuła zawodów ma być bardzo podobna do tej obowiązującej w Otwocku i Falenicy.

Biegacze będą rywalizować w cyklu pięciu zawodów. Aby zostać uwzględniony w klasyfikacji generalnej i zdobyć pamiątkowy medal trzeba ukończyć przynajmniej trzy biegi. Podobnie jak w Falenicy, trasa w Wesołej jest poprowadzona po leśnej wydmie.

Biegi rozgrywane są na trzech dystansach: dwóch km (jedna pętla), sześciu km (trzy pętle) i 11,25 km (5 pętli).

Profil trasy jest bardzo podobny do Falenicy. Czy to oznacza, że Team 360 rzucił wyzwanie organizatorom Zimowych Biegów Górskich? -–Absolutnie nie – mówi Igor Błachut. – Chcemy bardziej się uzupełnić niż konkurować. Nie przypadkowo terminy naszych imprez nie kolidują ze sobą – kończy biegacz i organizator z Team 360.

Organizatorzy Wesołych Biegów Górskich spodziewają się, że na starcie pojawi się setka biegaczy. – Nie ma żadnych limitów, a opłata startowa jest symboliczna – zachęca do przyjazdu Błachut. Startujący muszą zapłacić 5 zł przy rejestracji przez internet i 7 zł w dniu zawodów.

Wesołe Biegi Górskie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce