Pobiegli i oddali ponad 20 litrów krwi

 

Pobiegli i oddali ponad 20 litrów krwi


Opublikowane w śr., 10/03/2021 - 08:49

W połowie lutego ruszyła kolejna edycja zbiórki krwi organizowana w związku z „Tropem Wilczym. Biegiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Chętni mogli zgłaszać się do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i oddać krew ratując tym samym życie drugiej osobie. IX edycja „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbędzie się dopiero 16 maja, a już teraz można było pobiec i oddać krew. W Gorlicach już od paru lat jest organizowany​ Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę 7 marca Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Gorlicach odwiedziło prawie 60 krwiodawców, aby wziąć udział w akcji „Krew za Krew – w hołdzie Bohaterom”. Akcją upamiętniono także ks. Władysława Gurgacza,  kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, aresztowanego przez UB i rozstrzelanego w 1949 roku w więzieniu przy ul. Montelupich w Krakowie, związanego także z gorlickim szpitalem. Organizatorem akcji był klub HDK PCK Narodowe Gorlice.

- Łącznie pobrano ponad 20 litrów krwi. Wśród przybyłych, piękną przygodę z krwiodawstwem rozpoczęło 11 osób, w większości ludzi młodych. Akcja nie mogłaby się odbyć bez pomocy i zaangażowania wszystkich członków naszego klubu. Duże podziękowania należą się też żołnierzom 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Krakowa, którzy licznie wsparli akcję oraz przygotowali tematyczne stanowisko z wieloma ciekawymi materiałami – informuje Mateusz Bryg, organizator akcji.

Na akcję przybyli także między innymi druhowie z OSP z Uścia Gorlickiego, Bobowej i innych miejscowości. Wszyscy otrzymali upominki, nie zabrakło też pysznego poczęstunku przygotowanego przez organizatorów akcji, a każda z pań otrzymała kwiaty z okazji Dnia Kobiet.

- Cały czas zapraszamy do udziału w kolejnej ogólnopolskiej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - „Tropem Wilczym 2021”. Chcielibyśmy spotkać się w Parku Miejskim w Gorlicach 16 maja, gdzie planujemy biegi na dystansie 1963 m lub 5 km oraz dla dzieci na 300 metrów – dodaje Mateusz Bryg.

Fot. Archiwum Narodowe Gorlice

Zapisy i szczegóły biegu:

https://www.facebook.com/events/2705666969675797

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce