Pobiegli na 591. urodziny Łodzi [ZDJĘCIA]

 

Pobiegli na 591. urodziny Łodzi [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 28/07/2014 - 12:55

Ponad 350 osób wzięło udział w biegowych urodzinach miasta Łódź. – Frekwencja i wiek biegaczy, od 2 do 84 lat, pokazują, że udało nam się uaktywnić mieszkańców miasta – cieszy się Maciej Tracz z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zorganizował zawody.

Najwięcej, bo ponad 240 osób zgromadził bieg na nietypowym dystansie 5910 metrów. Organizatorzy zrobili wiele, by zarówno amatorzy, którzy pobiegli tu rekreacyjnie, jak i doświadczeni biegacze, czuli się dobrze na trasie.

– Ten , kto chciał się ścigać, miał taką możliwość – był pomiar czasu, woda na trasie, posiłek na mecie. Była też wyjątkowa i atrakcyjna trasa, z przebiegiem przez środek motodromu. Takiego dystansu i takiej lokalizacji nie ma nigdzie w Polsce. I nie będzie, bo za rok pobiegniemy na dystansie o 10 metrów dłuższym – opowiada organizator, nawiązując do okazji, której dedykowany jest łódzki Bieg i Marsz Urodzinowy.

– Są sugestie, by ustalić stały dystans biegu i np. uzyskać atest PZLA dla trasy, ale... nie widzę w tym większego sensu. Biegów z atestem, na 5 czy 10 km, w naszym kraju rozgrywa się kilkaset i jeśli ktoś chce takich zawodów, to na pewno znajdzie w kalendarzu odpowiadający mu termin i dystans. Nasz bieg jest unikalny, unikalne są koszulki, medale... – podkreśla Maciej Tracz. Dodaje, że tych ostatnich było tylko łącznie 200 (z czego 150 w biegu), więc „kto chciał zawiesić go na swojej szyi, musiał się postarać”. Bieg wygrali Agata Matejczuk z KS Alaska Łódź i Leszek Marcinkiewicz z Aleksandrowa Kujawskiego. 

58 osób wystartowało w marszu nordic walking (tu najszybsi byli Dorota Lasota i Michał Osiński z Łodzi), kolejne 50 w biegach dzieci. – W biegach najmłodszych panował taki radosny chaos, w jednej chwili ktoś płakał, a za chwilę szeroko się uśmiechał – opisuje przedstawiciel MOSiR.

Wyniki z imprezy znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Dodaje, że podczas imprezy można było też pograć w siatkówkę, piłkę nożną (rywalizację koordynowali mistrzowie Polski w beach soccerze piłkarze Grembachu Łódź) czy w badminton. – Pokazaliśmy, że łodzianie lubią sport a miasto ma niezbędną infrastrukturę, by mogli go uprawiać. Dlatego zapraszam na obiety MOSiR także w innych terminach – zachęca Maciej Tracz.

Zaprasza na kolejne, już 592 urodziny Łodzi. – W 2015 roku biegamy na dystansie 5920 metrów, znów na ciekawej trasie, bez wpisowego, z pamiątkowymi koszulkami, medalami i atrakcjami – zaprasza Maciej Tracz.

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce