Pobiegli sztafetowo w świątyni handlu [ZDJĘCIA]

 

Pobiegli sztafetowo w świątyni handlu [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 06/01/2014 - 15:23

Mimo długiego weekendu aż 500 osób odwiedziło dziś stołeczne CH Arkadia. Ale nie po to, by robić tu zakupy, a biegać. Na 10 km, po parkingu, w sztafecie.
 
Premierowy bieg 10k Parking Relay zorganizował Entre Team przy współpracy z portalem bieganie.pl. Areną zmagań był parking podziemny handlowego molocha, jednego z największych tego typu w całym kraju. Na poziomie -1 wytyczono pętlę długości 1 km, którą każdy z zawodników pokonywał dwukrotnie. Krótkie proste i ostre, choć szerokie zakręty wyznaczone biało-czerwoną taśmą, betonowe suche podłoże – to najkrótsza z możliwych charakterystyk biegowej ścieżki, która – jak przeczytacie TUTAJ – przypadła do gustu biegaczom.
 
Na starcie oryginalnych zawodów stanęła blisko setka 5-osobowych drużyn z całego kraju. W stawce były kluby sportowe, grupy biegowe, reprezentacje firm i zupełnie towarzyskie zespoły, o tak sympatycznych nazwach jak Ghostbusters, Martini, Flash, Runofile, Pamięć krótkotrwała, Drużyna Ace. Część grup, w tym gospodarze, wystawili po 2, a nawet 4 drużyny. Rywalizacja toczyła się w kategorii open (dowolny skład zespołu) i mieszanej (co najmniej 1 kobieta w składzie), startujących podzielono na dwie tury – wolniejszą i szybszą.

Zgodnie z przewidywaniami największy ścisk panował w strefie zmian (sam parking CH Arkadia okazał się tego dnia zaskakująco pojemny). Mimo ponad 40-metrowej zony przekazania pałeczki, część zespołów ją gubiła. Szybko jednak podnosiła i biegła dalej. Jak tłumaczył w rozmowie z naszym portalem dyrektor techniczny zawodów Sylwester Karczewski, organizatorzy przymykali oko na przekroczenia strefy zmian, bo „nie każdy miał przecież okazję biegać w drużynie” i „bardziej niż wyniki liczyła się tu dobra zabawa” (rozmowę z organizatorem opublikujemy jutro).

Rywalizacji w obu grupach towarzyszyły spore emocje. Oczekujący na swoją zmianę zawodnicy głośno i energiczne zagrzewali swoich kolegów do wysiłku i wyprzedzania kolejnych rywali (odgłosy potęgowało echo, które niosło się po całym terenie imprezy). Po zakończeniu swojego biegu z uwagą przyglądali się z boku postępom swoich drużyn. Dumnie prezentowali też medale, ufundowane przez organizatorów. Chętnie fotografowali się także na podium zawodów i udzielali wywiadów licznie dziś obecnym w Arkadii mediom (sporo śmiechu wśród uczestników wywołał zespół „Atletów” Polsatu Sport, gdy redaktor Przemysław Iwańczyk niemal wykiprował swojego operatora ze sklepowego wózka).

Zwycięzców biegu poznaliśmy po około 2,5 godzinie zabawy (biegano nieco wolniej niż spodziewali się tego organizatorzy). Najlepiej poradzili sobie biegacze Wilgi Garwolin, którzy z czasem 30:10 min zwyciężyli zawody open. Wśród zespołów koedukacyjnych równych sobie nie miał Sklepbiegowy.com – 30:38 min. Co ciekawe, mieszana drużyna internetowego sklepu zajęła wysokie, bo drugie miejsce w klasyfikacji open.

Całościowo impreza wypadła znakomicie. Innowacyjny pomysł sprawdził się wyśmienicie, logistycznie też wszystko się udało. Organizatorzy już planują kolejną edycję. Trzymamy kciuki.

Wyniki:

Open:
1. Wilga Garwolin – 30:10
2. Sklepbiegowy.com – 30:37
3. Entre.pl Team 1 – 31:08
4. Trinergy Team – 31:48
5. Aktywny Relaks – 32:53

Zespoły mieszane:
1. Sklepbiegowy.pl – 30:37
2. Trinergy Team – 31:48
3. Treningibiegowe.pl A - 33:38
4. Trinergy Team 3 – 34:07
5. Mort! 1 – 34:40

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce