Pobiegną pięć razy w ciągu kilku godzin – 6. Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę


Opublikowane w pon., 15/07/2019 - 11:42

To wyjątkowe zawody, w których uczestnicy wbiegną pięć razy na różne wzniesienia tego samego dnia. W 6. Otwartych Mistrzostwach Zakopanego w Biegu Pod Górę, które odbędą się w najbliższą sobotę, 20 lipca, amatorzy biegów górskich pokonają łącznie ponad cztery kilometry z przewyższeniem sięgającym ponad tysiąca metrów. Zawody będą równocześnie Pucharem Polski w Skyrunningu.

Serię pięciu startów otwiera bieg na Gubałówkę, który rozpocznie się o godz. 8.00 przy dolnej stacji kolei PKL, z metą przy górnej stacji. O godz. 9.30 uczestnicy rozpoczną wspólnie rywalizację na Polanie Szymoszkowej, a o godz. 11.00 wbiegną na Harendę. Następnie co 30 sekund, według kolejności po trzech pierwszych odcinkach, o 12.30 pobiegną na Wielką Krokiew i o godz. 14.00 na Nosal.

Zawodników obowiązuje zakaz używania kijów. Polskie Koleje Linowe zapewniają uczestnikom darmowy zjazd po ukończeniu trasy.

Mistrzostwa wygrywa uczestnik, którego suma czasów z pięciu biegów będzie najniższa. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne. Ze względu na duży stopień trudności i urodę miejsc, w których rozgrywane są zawody, wchodzą one do cyklu Pucharu Polski w Skyrunningu, czyli biegu powyżej 2 tys. m n.p.m w wymagającym terenie. Zdobyte punkty będą także doliczane do klasyfikacji tegorocznej Zakopiańskiej Ligi Biegowej.

Wciąż można się dopisać do listy startowej. Zapisy na stronie www.mosir.zakopane.eu potrwają do 17 lipca. Zgłoszenia będą przyjmowane również  w biurze zawodów w dniach 19 i 20 lipca, jeżeli limit miejsc nie zostanie wyczerpany. Start w Zakopanem zadeklarowały już m.in. Izabela Zatorska - wielokrotna medalistka mistrzostw świata w biegach górskich oraz Magdalena Kozielska - medalistka mistrzostw Polski w biegach narciarskich.

Organizatorem wydarzenia jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem,
a partnerami: Polskie Koleje Linowe, Stacja Narciarska Harenda, Stacja Narciarska Szymoszkowa oraz Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Zakopane.

Źródło: PKL


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce