Pobiegnij ku wolności z osadzonymi ZK Rawicz

 

Pobiegnij ku wolności z osadzonymi ZK Rawicz


Opublikowane w czw., 26/09/2013 - 14:15

Wielkimi krokami zbliża się rawicki półmaraton „Złota Setka – Bieg Ku Wolności”. Czwarta edycja zawodów, w których biorą udział również pensjonariusze Zakładu Karnego Rawicz, odbędzie się 5 października. Prace organizacyjne wrą, ujawniono już wygląd statuetek dla zwycięzców biegu.

Ponieważ półmaraton rozgrywany jest jednocześnie na 2 arenach – wewnątrz ZK osadzeni pokonują 100 okrążeń wokół dziedzińca zakładu, część otwarta rozgrywana jest zaś w najbliższej okolicy więzienia – przygotowano dwa komplety trofeów.

– Prace nad trofeami trwały około miesiąca. Tyle czasu musiał jeden z osadzonych poświęcić na wykonanie kilkunastu statuetek, które zostaną przekazane uczestnikom obu biegów. Statuetki są jedyne w swoim rodzaju, bo wykonane są ręcznie i specjalnie na tę niezwykłą imprezę. Będą stanowić piękną pamiątkę dla zwycięzców półmaratonu – mówi Por. Michał Talaga, inicjator i koordynator „Biegu ku Wolności”. Dodaje, że gotowe jest też oryginalne podium zawodów.

  

Por. Talaga podkreśla, że doroczne wydarzenie, wraz z realizowanymi w zakładzie treningami biegowymi, to jedno z najbardziej skutecznych działań resocjalizacyjnych dla osadzonych w Rawiczu. Przypomina, że wciąż można przesyłać do ZK starszy, nieużywany sprzęt biegowy (buty, ciuchy), które więźniowie wykorzystują w codziennym bieganiu na terenie zakładu. – Naprawdę warto – zachęca.

Zgłoszenia tylko do 30 września

Część otwartą półmaratonu „Złota Setka – Bieg Ku Wolności” poprowadzono tradycyjnie ulicami miasta Rawicz. Start honorowy nastąpi o godz. 10 na ul. 17 stycznia, start ostry zaś na Wałach Powstańców Wielkopolskich. Meta biegu zlokalizowana będzie w Parku Domu Kultury. Do pokonania będzie dystans 21,097 km, w większości nawierzchnią asfaltową, ale nie zabraknie też fragmentu z kostką brukową.

W biegu mogą wystartować osoby pełnoletnie. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie przez e-mail oraz na miejscu, w siedzibie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu – współorganizatora biegu, w terminie do 30 września. Wpisowe to 40 zł.

Polecamy i zapraszamy!

Oficjalna strona biegu

Regulamin  

Zgłoszenia

Adres: szymwojt@wp.pl

Zgłoszenia osobiste: OSiR Rawicz: ul. Targowa 1, 63-900 Rawicz 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce