Pobiegnij w Sopocie z Wilsonem Kipketerem

 

Pobiegnij w Sopocie z Wilsonem Kipketerem


Opublikowane w śr., 20/11/2013 - 14:31

W przyszłym roku w Sopocie odbędą się Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce (7-9 marca w Ergo Arenie), ale organizatorzy już teraz szykują moc atrakcji. 28 listopada odbędzie się studniówka imprezy. W jej ramach odbędzie się między innymi bieg uliczny po Sopocie, w którym wystartować może każdy. Takich imprez jest wiele, ale atutem tej będzie obecność legendy światowego sportu Wilsona Kipketera!

Bieg rozpocznie się o godz. 12.30 z placu Konstytucji 3 maja w Sopocie, a metę umiejscowiono w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Trasa mierzy 3,5 km a każdy uczestnik otrzyma na starcie kamizelkę z logiem Mistrzostw Świata i pamiątkowy dyplom na mecie.

W sztafecie wystartują między innymi ambasador mistrzostw świata wybitna skoczkini o tyczce Anna Rogowska oraz olimpijczycy sprinterka Marta Jeshke i wieloboistka Karolina Tymińska. Największą gwiazdą będzie jednak Wilson Kipketer - czterokrotny mistrz świata w biegu na 800 metrów i dwukrotny medalista olimpijski (srebro w Sydney i brąz w Atenach).

 Dla Duńczyka kenijskiego pochodzenia będzie to drugi start w Sopocie. Po raz pierwszy wystartował 16 lat temu. Był wówczas u szczytu formy. Pobiegł w Memoriale Janusza Sidły między Halowymi Mistrzostwami Świata w Paryżu, podczas których dwukrotnie pobił rekord świata na swoim koronnym dystansie, a mistrzostwami świata w Atenach, gdzie wywalczył jeden z czterech złotych medali mistrzostw świata. Wszystko pod okiem polskiego trenera Sławomira Nowaka.

Kipketer zakończył karierę w 2005 roku, i choć nie jest już rekordzistą świata (tytuł odebrał mu trzy lata temu Kenijczyk David Rudisha), z pewnością przyciągnie na start w Sopocie wielu chętnych do pobiegnięcia z nim. A może zarazi pasją kogoś młodego i my doczekamy się wybitnego ośmiusetmetrowca?

ŁZ

Fot. Wikipedia

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce