Pobiegnij w Warszawie i wspomóż WOŚP

 

Pobiegnij w Warszawie i wspomóż WOŚP


Opublikowane w wt., 19/11/2013 - 13:14

5555 metrów. Tyle mierzyć będzie trasa ósmej edycji tradycyjnego biegu „Policz się z cukrzycą”, który jest organizowany w ramach dorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg tak jak i główna część finału WOŚP odbędzie się 12 stycznia w 2014 r. w Warszawie, właśnie rozpoczęły się zapisy.

Warto podkreślić, że ten bieg połączony jest z kwestą na fundację Jerzego Owsiaka. Oczywiście ma również zalety wypływające wprost z treningowego punktu widzenia - jest to bowiem idealna okazja, by zmobilizować się do wdrożenia wiosennego reżimu treningowego i rozpoczęcia przygotowań do wiosny. Oprócz tego podczas imprezy będzie można również zrzucić świąteczny bagaż kilogramowy, o ile takowy wystąpi.

Spalaniu nadprogramowych kilogramów będzie sprzyjać trasa. Oto ona:

Cel biegu jest szlachetny. To wspieranie Program Leczenia Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą i akcja informacyjna dotycząca tej ważnej kwestii (o tym, że bieganie zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, przeczytasz TUTAJ)

Z pewnością wśród czytelników naszego portalu są osoby, które startowały w tym biegu w ubiegłych latach. Dla Was, ale i pozostałych chętnych ważna informacja – tym razem wpisowe będzie miało formę „cegiełki”. Wynosić będzie ono 20 złotych, ale osoby, chcące wesprzeć akcję w większym stopniu, oczywiście będą mogły to zrobić. Tym bardziej, że każdy biegacz otrzyma od organizatorów pamiątkową koszulkę, medal i numer startowy. 

Zapisywać można się na oficjalnej stronie imprezy www.bieg.wosp.org.pl. Jest limit startujących - 5 000 osób. To dużo, ale lepiej nie zwlekać z zapisem.

Biegowych inicjatyw WOŚP nie zabraknie też w innych regionach kraju. Już wkrótce na naszych lamach opublikujemy kolejne zapowiedzi charytatywnych imprez.

ŁZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce