Pogoń za Wilkiem w Mosinie

 

Pogoń za Wilkiem w Mosinie


Opublikowane w pon., 01/08/2016 - 09:09

Charakterystyka: 

W ostatnią sobotę lipca na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego odbywa się impreza biegowa o nazwie „Pogoń za Wilkiem”. Bieg crossowy, dystans ponad 10 kilometrów, limit 450 osob.Bieg crossowy , w 100% ścieżkami Parku Narodowego. Bieg z licznym pagórkami, lasem. Trasa zmienia się co roku zaskakując uczestników pieknem przyrody. Wystartowały też dzieci w 3 różnych kategoriach wiekowych. 

Okolice parkingu siedziby Wielkopolskiego Parku Narodowego zamienią się w iście sportowe miasteczko. Najmłodsi mieli okazję do wzięcia udziału w zabawach ruchowych, a także spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach na terenie: „Miasteczka Młodego Sportowca”. Ponadto, władze WPN zaprosiły wszystkich na bezpłatne prelekcje i zajęcia prowadzone przez pracowników Muzeum Przyrodniczego. W tym roku Organizatorzy przeprowadzili osobną kategorię: Bieg z Psem. startująca tą samą trasą,  15 minut później. Bieg ukończyło 6 właścicieli wraz ze swoimi czwronogami. 

Celem tej edycji była popularyzacja wypoczynku i rekreacji z psem na łonie natury oraz wskazanie potrzeby bezpiecznej tresury i odpowiedzialnego poruszania się po lesie z pupilem. Imprezie towarzyszyły warsztaty z organizacją zajmującą się tresują i szkoleniem psów.

Impreza pod nazwą „Pogoń za Wilkiem” ma za zadanie popularyzować zdrowy i ekologiczny styl życia dużych i tych najmniejszych. Możliwość obcowania z przyrodą, ochrona jej, a także rozwijanie własnych pasji, zwłaszcza sportowych, to główne idee tego biegu. Na miejsce przybyło ponad tysiąc osób.


Termin: 30.7.2016 r.


Liczba uczestników: 570 osób (w tym dzieci)


Nagrody: 4600 zł


Partnerzy:
Green Sport Łukasz Kubiak
Wielkopolski Park Narodowy, LUVENA, Exactus, GOSiR Komorniki, OSiR Mosina, OIA Global, MaragoFit, Świat Biegacza, Good Food; Metka Deluxe


Liczba wolontariuszy: 50 osób


Strona organizatora: www.pogonzawilkiem.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Dlaczego Nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Impreza  „Pogoń za Wilkiem” jest biegiem ścieżkami Parku Narodowego. Stawiamy na piękne otoczenie, jakość biegania, nawiązywanie więzi, przyjaźń, ekologię. Kochamy przyrodę i zarażamy tym innych. Co roku modyfikujemy trasę, by namawiać innych do odpowiedzialnej eksploracji lasu. Stawiamy wyzwania najmłodszym, promujemy tych, dla których wrażliwość na piękno i ochronę zwierząt są bliskie.


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI108 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce