Pojedynki mistrzów atrakcją Copernicus Cup

 

Pojedynki mistrzów atrakcją Copernicus Cup


Opublikowane w pt., 30/01/2015 - 08:23

Richard Kilty halowy mistrz świata z Sopotu w biegu sprinterskim na 60m oraz Kim Collins (na zdjęciu), mistrz świata w biegu na 100m z Paryża 2013 będą gwiazdami mityngu Copernicus Cup, który 3 lutego odbędzie się w Toruniu. W Toruniu nie zabraknie też innych znakomitości.

Emocjonująco zapowiada się rywalizacja na dystansie 4 okrążeń. Rywalem mistrza Europy i halowego wicemistrza świata na 800m Adama Kszczota będzie brązowy medalista IO w Londynie 2012, Kenijczyk Timothy Kitum.

Wśród pań brązowa medalistka ME w Zurychu Joanna Jóźwik będzie się ścigać m.in. z Lenką Masną brązową medalistką HME w Geteborgu 2013 w sztafecie 4x400m oraz z Jennifer Meadows brązową medalistką MŚ w Berlinie 2009.

Wielkich emocji można spodziewać się także w innych konkurencjach – swój udział w zawodach potwierdzili już m.in. Kamila Lićwinko, Justyna Kasprzycka, Paweł Wojciechowski.


Aby zachęcić kibiców do obejrzenia na żywo mityngu Copernicus Cup Samorząd Województwa działając w porozumieniu z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki ogłosił specjalną promocję: każdy z kibiców z Kujawsko-Pomorskiego, który na mityng do Torunia wybierze się pociągiem, zostanie wpuszczony do hali na podstawie biletu kolejowego i nie będzie musiał kupować biletu na mityng.

Identyczna promocja obowiązywać będzie podczas czerwcowego Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego organizowanego na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy.

Mityng Lekkoatletyczny Copernicus Cup jest pierwszym w historii mityngiem Permit Indoor rozgrywanym w Polsce, pod auspicjami Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej. Podczas mityngu  rozegranych zostanie 12 konkurencji:

  • mężczyźni bieg na 60 m, 400 m, 800 m., 60 przez płotki, skok o tyczce (PV), skok w dal (LJ), pchnięcie kulą (SP);
  • kobiety: bieg na 60 m. 400 m, 800 m, 60 płotki, skok wzwyż (HJ).

Organizator planuje przeprowadzić 2-godzinną transmisję z zawodów na antenie TVP Sport w godz. 18:30-20:30. Planowana ceremonia otwarcia zawodów o godz. 18.00. Już teraz można przeglądać stronę mityngu lekkoatletycznego Copernicus Cup: <link nieaktualny>

red. / org.

fot. Wikipedia (CC BY-SA 2.0)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce