Polacy już rywalizują w Chamonix. Na początek... 300 km trasy i 28 km przewyższeń

 

Polacy już rywalizują w Chamonix. Na początek... 300 km trasy i 28 km przewyższeń


Opublikowane w czw., 28/08/2014 - 09:51

Chociaż główny bieg The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® rozpocznie się w piątek, rywalizacja z udziałem Polaków już trwa. W poniedziałek rozpoczął się najdłuższy, 300-kilometrowy bieg dla drużyn PTL.

Na starcie stanęło 100 dwu i trzyosobowych zespołów. W poniedziałek, zawodnicy mieli jeszcze mieli dobrą pogodę i humory. Te ostatnie nadal im dopisują, ale pogoda już nie. Bieg odbywa się przy silnym wietrze i w deszczu, a na trasie jest jeden zespół z Polski.

Tworzą go Kamil Grudzień i Bartosz Mejsner. Zaliczyli już w poprzednich edycjach UTMB, ale było dla nich za mało. Zdecydowali się więc na pokonanie 300km i 28 000m przewyższeń. PTL wymaga od zawodników samodzielności. Trasa nie jest oznaczona. Nie ma wsparcia z zewnątrz, a do dyspozycji biegaczy są jedynie trzy punkty odżywcze.

Nie jest to żadna przeszkoda na dla dwójki biegaczy z Lublina. Kamil jest zapalonym sportowcem, miłośnikiem górskich wspinaczek i zdobywcą ośmiotysięcznika w Himalajach. Na swoim profilu napisał „ Pogoda nie siada, my też siadać nie zamierzamy”. Pogoda już siadła, oni nadal biegną. Na mecie muszą się pojawić najpóźniej 31 sierpnia.

W środę na trasę wyruszyli zawodnicy TDC. W czołówce biegu nie było niespodzianek. Od początku prowadził Xavier Thevenard, zwycięzca UTMB sprzed roku, zwycięzca CCC z 2010r. Utrzymał swoje prowadzenie do końca i jako pierwszy przekroczył linię mety po 14 godzinach i 12 minutach. Na trasie TDC rywalizowało 27 Polaków.

Dwóch nie wystartowało. Kilku wycofało się z rywalizacji podczas biegu. Większość jest jeszcze na trasie, ale 9 osób już przekroczyło linię mety. Najszybciej zrobił to Tomasz Baranow, który zajął 46 miejsce. Wśród pań do mety dotarła na razie tylko jedna Polka Małgorzata Szydłowska, która zajęła w klasyfikacji generalnej 175. miejsce. Pozostałe biegaczki jeszcze walczą z trasą.

Wkrótce kolejne informacje o Polakach rywalizujących w Chamonix.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce