Polacy na podium Towerrunning World Cup? Dowiemy się już w niedzielę

 

Polacy na podium Towerrunning World Cup? Dowiemy się już w niedzielę


Opublikowane w czw., 05/12/2013 - 10:05

W najbliższą niedzielę w stolicy Boliwii Bogocie odbędą się finałowe zawody Pucharu Świata w Biegach po Schodach. Blisko zwycięstwa w cyklu jest Piotr Łobodziński, na podium chce wskoczyć Bartosz Świątkowski.

Do pokonania obaj nasi reprezentanci będą mieli 48 pięter wieżowca Torre Colpatria. Rekord trasy mężczyzn od 2011 r. wynosi tu 4:42 (Juan Pablo Rangel) i 6:14 wśród kobiet.

Piotr Łobodziński, jako lider cyklu będzie głównym faworytem do zwycięstwa w finałowych zawodach. Forma jest, bo tuż przed przyjazdem do Ameryki Południowej zawodnik z Bielska Podlaskiego dwukrotnie stanął na podium podczas azjatyckiego tournee – w Singapurze i Hongkongu. Sam tytuł Piotr Łobodziński ma na wyciagnięcie ręki. W pucharze Świata przewodzi od wielu miesięcy ze sporą przewagą nad konkurentami. W swoich dotychczasowych 12 startach czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, tyle samo razy był drugi, dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium.  

O zwycięstwie w Bogocie rozmyśla też drugi z naszych zawodników w cyklu – Bartosz Świątkowski. Tylko komplet punktów pozwoli my wspiąć się na pilum cyklu, bo wyprzedzający go Mark Bourne z Australii i Christian Riedl z Niemiec zbudowali sporą przewagę punktową nad Polakiem. Szansa na bardzo dobry wynik jest, bo jak informuje Towerruning World Association, biegacz z Antypodów do Bogoty się nie wybiera. Dotychczasowy dorobek Bartosza Świątkowskiego w cyklu  to 3 zwycięstwa, po dwa drugie i trzecie miejsca w 10 dotychczasowych startach.

Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!

Cykl Towerrunning World Cup obejmuje w tym roku ponad 200 imprez rozgrywanych na całym świecie. Najwięcej imprez odbywa się w Ameryce Północnej, w tym m.in. na słynnym stadionie Soldier Field w Chicago i Empire Stata Building w Nowym Jorku, Europie - głównie w Niemczech i Wielkiej Brytanii, oraz Azji, m.in. na Petronas Tower w malezyjskim Kuala Lumpur. W Polsce cykl gościł już w Warszawie (Bieg na szczyt biurowca Rondo 1) i Katowicach (Altus Cup).

W cyklu sklasyfikowanych jest po 70 zawodniczek i zawodników, najwięcej z USA. Wśród kobiet, pewna kolejnego triumfu w Towerrunning World Cup jest już Suzanne Walsham z Australii. Izabela Zatorska zajmuje obecnie 25 lokatę, Dominika Wiśniewska-Ulfik - 38. lokatę, a Anna Fincer - 45. Nasze Panie zakończyły już udział w cyklu.

Oficjalna strona cyklu:

http://www.towerrunning.com

GR

Fot. biegigorskie.pl, organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce