Polacy ruszają do boju w Pucharze Świata w Biegach Po Schodach

 

Polacy ruszają do boju w Pucharze Świata w Biegach Po Schodach


Opublikowane w pt., 14/03/2014 - 12:54

Już jutro w Warszawie Bieg na Szczyt Rondo I. To pierwsza polska eliminacja Towerruning World Cup, a zarazem inauguracyjne zawody dla polskiego triumfatora tego cyklu w sezonie 2013 Piotra Łobodzińskiego. Nasz zawodnik celuje w obronę Pucharu.  

– Oczywiście w 2014 chciałbym obronić zwycięstwo w Pucharze Świata. Forma na chwilę obecną jest zadowalająca, swoje szanse oceniam wysoko – powiedział nam warszawski biegacz, który, co ciekawe, nigdy nie wygrał w Rondo I.

– Mówi się do trzech razy sztuka, ale mam nadzieję, że w moim przypadku będzie to do czterech razy. W Biegu Na Szczyt Rondo 1 startuję od pierwszej edycji, ale do tej pory musiałem zadowolić się drugim miejscem w ubiegłym roku i dwukrotnie czwartą pozycją – powiedział organizatorom stołecznej imprezy najlepszy obecnie polski zawodnik w tej oryginalnej, ale zyskującej coraz większą popularność konkurencji.

Licząc na jak najlepszy start w Warszawie, Piotr wybiega też myślami do kolejnych imprez. Wśród zaplanowanych startów, oprócz Warszawy, w rozmowie z nami wskazał m.in. Doha, Talinie, Taipei, Frankfurt, Wiedeń, Pragę i Hong Kong. – Oczywiście konkurencja nie śpi. Jest dwóch mocnych Australijczyków, którzy już w tamtym sezonie pokazali się z dobrej strony. Na pewno powalczę – zapewnił.

Drugim naszym faworytem do zwycięstw w Pucharze Świata w Biegach po Schodach będzie Bartosz Świątkowski. Ten z kolei już dwukrotnie wygrywał w Warszawie. Hatricku w Rondo I jednak nie ustrzeli, bo nie doszedł do pełnej sprawności po kontuzji. – W tym roku najważniejsze są Mistrzostwa Europy. Nie chcę ryzykować przedwczesnego startu w zawodach, moja forma jest jeszcze daleka od optymalnej – powiedział organizatorom Świątkowski. Dodał, że pojawi się jednak w Warszawie by wspierać dopingiem biegaczy.  

Udział w Pucharze Świata w Biegach Po Schodach zapowiada też Dominika Wiśniewska-Ulfik, która jednak traktuje swoje starty jako uzupełnienie treningu do biegów górskich. W biegu na Szczyt Rondo I chce powalczyć o jak najwyższą lokatę.

Nasze oczy zwrócone będą też na Annę Fincer, również doskonałą biegaczkę górską. Wysoko oceniane są także szanse aktualnego mistrza Polski w biegach po schodach Damiana Ziemianina, ale jednak niżej niż gości z Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec, Włoch, Słowenii czy Hiszpanii.

W sumie w imprezie wystartuje 500 biegaczy, w tym m.in. aktor Waldemar Błaszczyk czy grupa strażaków, która wdrapie się na 37. piętro wieżowca (836 schodów) w pełnym, ważącym kilkanaście kilogramów umundurowaniu. 

Informacje organizacyjne:

Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 od rundy eliminacyjnej. Pakiety startowe będzie można odbierać już od godz. 8:00. Uwaga - obowiązuje minutowy harmonogram startów (ZOBACZ), numer startowy należy odebrać najpóźniej 30 minut przed startem. Nasi najlepsi zawodnicy pojawią się na trasie ok. godz. 11:45.

Finał kobiet zaplanowano na godz. 13:15, finał mężczyzn kwadrans później.

Nasza redakcja będzie przyglądać się rywalizacji, obszerne podsumowanie imprezy opublikujemy na naszych stronach w godzinach wieczornych. Polecamy i zapraszamy!

GR 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce