Polacy w Rosenau, Europa w Rzeszowie. Kolarze ręczni na start!

 

Polacy w Rosenau, Europa w Rzeszowie. Kolarze ręczni na start!


Opublikowane w czw., 17/04/2014 - 15:32

O rywalizacji kolarzy ręcznych wspominamy zazwyczaj przy okazji maratonów biegowych. Wraz ze startem maratonu w Poznaniu rozpoczął się dla nich nowy sezon wyścigów. Pierwszą jego odsłonę wygrał Rafał Wilk, który o sekundę wyprzedził Arkadiusza Skrzypińskiego. Tydzień później, podczas Orlen Warsaw Marathon, triumfatorzy z Poznania znowu zajęli najwyższe miejsca w rywalizacji, tyle że w odwrotnej kolejności.

Teraz obydwaj zawodnicy klubu Start Szczecin wylatują do Rosenau, gdzie odbędą się zawody z serii EHC- European Handbike Circuit. Podobne wydarzenie odbędzie się także w Polsce, zanim to jednak nastąpi, 5 Polaków wystartuje w sobotę we Francji wraz 200 zawodnikami z 20 krajów.

W pierwszej konkurencji- wyścigu na 44km- spotkają się ponownie Arkadiusz i Rafał. Oni wystartują w kategorii MH4. Na takim samym dystansie, ale w kategorii MH3 zobaczymy Adriana Beściaka, byłego wielokrotnego mistrza karate, któremu karierę sportową w wieku 16 lat przerwał wypadek na motorowerze. Rok temu rozpoczął wspólne treningi z Rafałem Wilkiem i został podopiecznym jego fundacji „Sport jest jeden”.

W kategorii MH1 wystartuje Łukasz Gogosz, który złamał kręgosłup po niefortunnym skoku do wody. Łukasz jest wszechstronnym zawodnikiem, który zazwyczaj reprezentuje Polskę na międzynarodowych zawodach rugby na wózkach. Innym rugbistą w tej samej kategorii i na trasie tego samego biegu będzie Rafał Mikołajczyk.

Czym różnią się te kategorie? O przynależności do odpowiedniej klasy H decyduje rodzaj urazu. Sprzęt jest dostosowany do możliwości kolarzy całkowicie (od danej wysokości kręgosłupa) lub częściowo sparaliżowanych. Litera M oznacza, że chodzi o rywalizację mężczyzn.

W czerwcu podobne zawody odbędą się w Rzeszowie. Spotkają się tam najlepsi kolarze ręczni z całej Europy. Na pewno będziemy im kibicować i zdamy Wam obszerną relację z imprezy.

IB

fot.L.Nazdraczew

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce