Polak wicemistrzem widokowego ultra w Indonezji


Opublikowane w pon., 04/11/2019 - 08:41

Łukasz Soblik, dwukrotny finiszer Biegu 7 Dolin 64 km zajął drugie miejsce w Bromo Tengger Semeru Ultra na dystansie 102 km.

Bieg był jednym z czterech, rozgrywanych w parku narodowym we wschodniej części indonezyjskiej Jawy. Trasa wyzwania jest terenowa, prowadzi przez piasek, część trawiastą, teren wulkaniczny i las. Przewyższenia na tym dystansie wynoszą 4840 m.

Polak zaczął mocnym tempem, ale nie wszystko poszło tak, jak sobie wymarzył.

„Wystartowałem mocno razem z Indonezyjczykiem i do pierwszego punktu 7 km biegliśmy jako 1 i 2. Indonezyjczyk wpada na punkt, ja się nie zatrzymałem i pobiegłem dalej sam. Tak do 75 km biegłem na pierwszej pozycji. Wtedy dołączył do mnie niemiecki Indonezyjczyk Thimo Kilberth i do 90 km biegliśmy razem. Na 90 km problemy żołądkowe zatrzymały mnie, Thimo pobiegł dalej. Po 14h 18 min wbiegam na 2 pozycji tracąc 4 min do pierwszego”

- relacjonuje na swoim profilu Łukasz Soblik, który ma za sobą takie biegi jak m.in. Transgrancanarię, Mount Everest Extreme (60 km) czy też tegoroczny Maraton Piasków, w którym zajął 59. miejsce.

„Niemiecki Indonezyjczyk”, o którym pisze Łukasz, w Indonezji mieszka ponad 15 lat. W 2017 r. startował tu na dystansie 70 km. Zajął wtedy czwarte miejsce. Przed rokiem wygrał. Tym razem wydłużył dystans i również wygrał. Zajmujący się biznesem związanym z fitnessem Kilnerth, jest częstym gościem indonezyjskich biegów. Nad zagranicznymi zawodnikami ma więc przewagę znajomości tras.

BTS Ultra ma opinię biegu o pięknych widokach, ale też sporych wymaganiach. Limit na ukończenie 102 km dystansu wynosi 32 godziny. Biegacz z Rudy Śląskiej nie potrzebował nawet połowy tego czasu, by dotrzeć na metę.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce