Poland Business Run 2014: Kraków już się zapisał w komplecie

 

Poland Business Run 2014: Kraków już się zapisał w komplecie


Opublikowane w pon., 26/05/2014 - 12:25

Tegoroczna akcja odbędzie się w aż pięciu miastach. 14 września dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty będzie można pobiec w Krakowie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Do biegu w tym pierwszym mieście przyjmowane są już tylko zapisy na listę rezerwową.

Poland Business Run to charytatywny bieg firm, instytucji i grup biegowych w formie 5-osobowej sztafety. Rywalizacja odbywa się tego samego dnia na podobnych trasach. Te zostały wyznaczone głównymi i najbardziej ciekawymi ulicami miast, a dystans do przebiegnięcia dla każdego zawodnika w zespole wynosi 3,8 km i jest taki sam w każdej z lokalizacji biegu.

Z roku na rok zainteresowanie imprezą rośnie. Jak przypominają organizatorzy, w pierwszej edycji imprezy wystartowało niewiele ponad tysiąc osób. W ubiegłym roku, w trzech miastach, już blisko 4600 osób. W tym roku zapewne padnie rekord frekwencji, bo do rozdania jest aż 12 000 numerów startowych (wszystkie 3 000 miejsc przypisanych do Krakowa znalazło już chętnych, i to ledwie w 90 godzin po rozpoczęciu zapisów). Skąd tak duża popularność imprezy?

– To bieg nie tylko dla osób, które biegają od lat i wielokrotnie w ciągu roku biorą udział w podobnych zawodach. Dystans niespełna czterech kilometrów można przebiec szybko lub wolno albo po prostu przejść. To wykonalne dla każdego nawet dla ludzi, którzy dosłownie „wstaną od biurka”, po to by pomóc komuś stanąć na nogi. Forma sztafety i fakt, że bieg startuje jednocześnie w kilku miastach dodatkowo wpływa na poczucie wspólnoty uczestników i naprawdę wyjątkowy charakter imprezy – wyjaśnia Dominika Nowakowska, Project Manager Poland Business Run.

Zgodnie z ideą biegu, opłaty startowe (tradycyjne 250 zł netto od zespołu) i dobrowolne wpłaty dokonywane przez strony internetowe akcji w całości przeznaczane są dla konkretnych osób podopiecznych Fundacji Jaśka Meli. W 2013 r. na protezy dla Agnieszki, Tomka, Roberta, Łukasza, Moniki, Antoniego i Krzysztofa zebrano w sumie ponad 400 000 zł. Łącznie biegacze pomogli już 9 osobom.

W tym roku będzie można pomóc m.in. Danielowi, któremu po kilkunastu operacjach amputowano lewą nogę, Grzegorzowi, który stracił obie stopu w wyniku odmrożenia, czy Tomkowi, który urodził bez części obydwu nóg i dłoni.

– Wydawałoby się, że by zmienić czyjeś życie na lepsze, potrzeba poświęceń i lat wytrwałości. Nie zawsze czasem dwie zdrowe nogi wystarczą by pomóc. Nogi, na których uczestnicy Poland Business Run przebiegną 3,8 km – komentuje Jan Mela, prezes Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Bez względu na udział w biegu każdy może pomóc. To za sprawą akcji Pomagam Bardziej uruchomionej na stronach internetowych w każdym z miast-gospodarzy Poland Business Run. Środki zebrane w ten sposób trafią na konto Fundacji Poza Horyzonty. Jeśli całościowa kwota zebrana na protezy dla ogłoszonych w pierwszej kolejności osób przekroczy potrzeby, Fundacja wybierze dodatkowych beneficjentów.

Zapisy do Poland Business Run (jeszcze bez Warszawy) oraz akcji Pomagam Bardziej trwają na: www.polandbusinessrun.pl.

red. / mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce