Półmaraton Szakala w Łodzi: Zmiany i rekord frekwencji

 

Półmaraton Szakala w Łodzi: Zmiany i rekord frekwencji


Opublikowane w wt., 29/10/2013 - 09:49

Prawie 500 zawodników nie tylko z Polski, rywalizowało w niedzielnym Półmaratonie Szakala w Łodzi. Zawody zorganizowane dokoła Lasu Łagiewnickiego przeszły kilka zmian. Główną z nich było przeniesienie linii mety, co udogodniło finiszowanie. Najszybszy na dystansie 21 km okazał się Artur Kamiński, a wśród Pań najlepsza była Monika Kaczmarek.

Przed zawodami stali uczestnicy Półmaratonu Szakala wspominali, jak w zeszłym roku dzień przed biegiem spadł pierwszy tamtej jesieni śnieg.  Niełatwa trasa zawodów była dodatkowo utrudniona. Jednak Półmaraton Szakala jest dla prawdziwych drapieżników i uczestnicy musieli sobie poradzić. Tym razem jednak pogoda nie sprawiła figla i 4. edycja rozgrywała się przy pięknej pogodzie.

Pogoda prawie letnia i piękne leśne krajobrazy to jedne z niewielu plusów. Trasa zawodów nie należy bowiem do najłatwiejszych. Nie jest to płaski i szybki dystans, a raczej zbiegi i podbiegi. Nie są może strome (choć czasami się zdarzają), ale ich liczba robi swoje. To dobry sprawdzian dla siły biegowej. Organizatorzy przygotowali dwa punkty odżywcze – na 8. i na 15. kilometrze. Cała trasa oznaczona była co kilometr. Start znajdował się przy stawie w Arturówku, a meta po drugiej stronie zbiornika wodnego.

Półmaraton Szakala w Łodzi

O godzinie 12 na trasę wyruszyły kobiety, dziesięć minut później pierwsza grupa mężczyzn a o 12:20 druga grupa mężczyzn. W pierwszej grupie biegli zawodnicy, których rekord na dystansie 21 km wynosił poniżej 1:28:00 oraz uczestnicy, którzy najszybciej się zapisali.

Pierwszy natomiast na mecie  znalazł się Artur Kamiński, który potrzebował na przebiegnięcie dystansu 1:19:30. Kwadrans po nim finiszował Tomasz Osmulski. Trzecie miejsce na podium przypadło Norwegowi Vegardowi Danielsenowi. Wśród Pań zwyciężyła Monika Kaczmarek, która o ponad pięć minut wyprzedziła Monikę Pieczore oraz trzecią Dominikę Dąbrowską.

Oprócz zwycięzców nagrodzono również debiutanta i debiutantki w półmaratonie oraz najszybszego mieszkańca Bałut.

Wyniki:

Klasyfikacja kobiet:
1.KACZMAREK Monika 01:34:41
2.PIECZORA Monika 01:40:03
3.DĄBROWSKA Dominika 01:40:09

Klasyfikacja mężczyzn:
1.KAMIŃSKI Artur 01:19:30
2.OSMULSKI Tomasz 01:19:45
3.DANIELSEN Vegard.01:20:24

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce